Eren Holding önünden selam gönderdiler

Direnen Eren Enerji işçilerinin mücadelesi İstanbul’a taşındı. Eren İşçileri ile dayanışmak için emek dostları Eren Holding önünde haykırdı “EREN İŞÇİLERİ YALNIZ DEĞİLDİR”

Başlattıkları direnişlerinde 3 ayı geride bırakan eren işçileri bu hafta başında eren enerji kapısında oturma eylemi başlatmışlardı. Başlattıkları oturma eylemin de bir çok zorluk ile karşı karşıya kalan enerji işçilerine İstanbul’da Eren Holding önünde yapılan basın açıklaması ile destek verildi.

Disk Enerji-Sen ve Disk Limter-İş sendikalarının çağrısı ile bir araya gelen temsilciler basın açıklaması sırasında “Eren İşçisi Yalnız Değildir” ” Atılan İşçiler Geri Alınsın” sloganları ile Zonguldak’ta direnen işçilere Eren Holding önünden selam gönderdiler.

Yapılan açıklamada Disk yönetim kurulu adına Kamber SAYGILI’da söz alarak Eren işçilerinin haklı bir mücadele yürüttüklerini ve bu mücadelede de mutlaka kazacaklarını söyledi. Disk ailesi olarak ilk günden beri atılan işçi kardeşlerimiz ile yan yana olduklarını vurgulayan Saygılı bundan sonra ki süreçte de direnen işçilerin yanında olmaya devam edeceğiz dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: