“Topraktan Sofraya Üreten Gençlik” projesi hayata geçirildi

Zonguldak’ta gönüllü gençlerden oluşan grup, “Topraktan Sofraya Üreten Gençlik” projesi kapsamında tarlaya buğday ektiler. Gençler hasadını yapacakları ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi tarafından “Topraktan Sofraya Üreten Gençlik” projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Beycuma beldesi Çamlık Mahallesi’nde bulunan tarlaya ürün ekme faaliyeti gerçekleştirildi.

Uzun süredir bölgede en mutlu haber dersek yanılmayız. Çünklü, birçok projeler kimi seçim vaadlerine kurban oluyor, kimi popülist politikalar nedeniyle o günün şartlarına uygun hale geliyor.

Gençlik Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel’in de özel önem verdiği bu üretime dönük eğitim mutlaka desteklenmelidir.Kentte bulunan gençlik-kültür dernekleri,halkevi,Kent Konseyi Gençlik Meclisi gibi kuruluşlar burada ki projeye destek vermeli,gönüllü çalışma gruplarıyla bu projenin benzerleri bölgedeki tüm köylere, mahallelere kadar yaymalıdır.

Bu ve benzeri  projeleri Belediyeler mahallelerde ev hanımlarına yönelik, hobi bahçelerine dönüştürerek, üretime katkı sağlamada öncülük edebilirler.Tebrikler Hakan Yüksel, Tebrikler, “Topraktan Sofraya Üreten Gençlik” Projesini hayat geçirenler.

25 Kasım “Kadına Şiddet”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde “Şiddete hayır” yürüyüşü yapıldı. Kimi dernek ve sivil toplum kuruluşları da basın açıklamaları, kermesler yaparak kendilere uygun bakış açıları gereği yaşanan kadın cinayetlerini,kadına yönelik şiddeti protesto ettiler.

25 Kasım Günü “Zonguldak Kadın Platformu” İstasyon Caddesinden başlayarak Madenci Anıtı’na kadar gelen yürüyüş ve basın açıklaması yaptılar.

Adı “Zonguldak Kadın Platformu” olmasına rağmen kentteki kadınları temsil etmediğini hepimiz biliyoruz. Hiç değilse Kadına şiddette birlikte davranılabilseydi mesaj daha düzgün yerine otururdu.Eylemin içeriği siyasallaştıkça, bir arenaya döndükçe taraflarını, muhataplarını bir araya getirmek o kadar zorlaşıyor.O nedenle eylemin özü kadına şiddet ise ve biz biliyoruz ki bu bir gerçek, işte o zaman bunun üzerinden en geniş kadın dayanışmasını sağlarsak kadının kurtuluşuna, dolayısıyla toplumsal kurtuluşa da o oranda hizmet ederiz.

Diğeri kadro kazanmaya, var olan kadroları eylemde deneyim kazanmaya yarar, o da iş ama güne uygun değil.Bu eylemde, Kent Konseyi Kadın Meclisi (Tüm tarafları neredeyse buluşturuyor) Emekçi Kadınlar Derneği,Siyasi Partilerin kadın Kollarını birlikte ve tek bir flama ve tek slogan “Şiddete Hayır” da buluşturabilseydik kentle de buluşmuş olacaktık.

Ebru Uzun Yönetimi Birliği sağlayacak

CHP’de Kongre süreci başladı.17 Aralık’ta Merkez İlçe Kongresi için kulisler devam ediyor.Milletvekili Şerafettin Turpçu henüz kendine uygun aday bulamadı.Eski İl Başkanları Furat ve Koltuk ve ekipleri ağırlıklı olarak Hürmet Kartal’da birleşmiş görünmesine rağmen, Şenol Şanal,Tarık Coşkun,Deniz Yavuzyılmaz liste ve adaydan öte, var olan listelere isim verme konusunda kulisler yürüyor.Furat Cephesinin en büyük handikabı İl delegasyonunun kimlerden oluşturacağı.Ortalık Aday bulma ve liste savaşlarıyla geçiyor.

Mevcut İlçe Başkanı Ebru Uzun bir boy farkıyla önde.Gerek kamuoyunda tanınma ve geçmişin tecrübelerini de hesaba katılırsa yapacağı iyi bir yönetim parti tabanını birleştirebilir ve önümüzdeki seçimlere daha güvenli yol alınabilir.

Yoksa kavga kapıda.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: