Uzun, “Hak ve Adalet isteyenlerin yanında olacağım”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’da adaylığını açıkladı. Kalabalık bir partili topluluğuyla basının karşısına geçen Uzun, geçmiş dönemle ilgili olarak öz eleştiri verdi ve şöyle dedi, “Elbette bu iki sene içerisinde hatamız, acemiliğimiz olmuştur, aynı zamanda iki senede tecrübelerimiz oldu. Deneyim kazandık,olgunlaştık”dedi.

Daha önce adaylıklarını açıklamayan adaylara başarılar diledi.Geçmişte birlikte Mücadele ettiği yönetim kurunda görev yapanları unutmadı.

Uzun açıklamasında  şu görüşlere yer verdi, “Delege seçimlerimizi tüm partililerimize söz verdiğimiz gibi adil ve eşitlik ilkesi içerisinde gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizin altıncı ayında ülkemiz FETÖ terör örgütünün darbe girişimini yaşadı ve sonrasında ilan edilen Olağan üstü Hal koşullarında bir referandum süreci yaşadık. Bu koşullar altında merkez ilçe yönetimi olarak birlik ve dayanışma içinde çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak için can siperane çalıştık ve haritada Karadeniz Bölgesi’nde Zonguldak ilinin rengini değiştirdik. Toplumsal sorunlarda ve şehrimizin sorunlarında sokakta,mahallede, işyerlerinde hep birlikte mücadele ettik. Bu bağlamda da partili partisiz bu şehrin çok sayıda insanının yüreğine ulaştık. Elbette bu iki sene içerisinde hatamız, acemiliğimiz olmuştur, aynı zamanda iki senede tecrübelerimiz oldu. Deneyim kazandık, olgunlaştık. Hedef 2023 söyleminin ne anlama geldiğini ve bunun yolunun da 2019 seçimlerinden geçtiğini çok iyi biliyorum.

Yeni dönemde, emeğin başkentinde, ezilenlerin, horlananların, tüm emekten, gerçek demokrasiden yana olanların bayrağını en yükseklere taşıyacağız. Kentimizi daha yaşanabilir kent yapmak için, başta kadınlarımızın, gençlerimizin, engellilerin, Hak ve Adelet isteyen tüm toplumsal kesimlerin yanında olmak için, kısaca tüm “Öteki” lerin yanında olmak için, edindiğim bu tecrübeyi daha güçlü bir yönetim ve daha iyi çalışmalarla hayata geçireceğiz Cumhuriyetin ilk kenti olan Zonguldak’ı referandumda haritada nasıl kahverengi yaptıysak, 2019 ‘da da o ışığı yakmak, için bundan 83 yıl önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz TÜRK kadınlarına verdiği seçme ve seçilme hakkımı kullanarak kendi özgür irademle Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: