Perinçek; ““Bu dağın altında kömürümüz varsa biz çıkartacağız”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek “Madenler, Üreten Türkiye ve Milli Hükümet” Konulu Konferan için Zonguldak’a geldi. Camlı Köşk’te Partililerle buluştu.Konferansta, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Tayfun Demir ve Madenciler’de  hazır bulundu.

Doğu Perinçek, Üretim ekonomisinden, bölgede komşularla barış içinde yan yana yaşam politikasına ve ABD’nin Terörle olan ilişkilerine değindi.Perinçek özetle şu değerlendirmelerde bulundu;

‘’Siyasetin çözümü getireceksin. Kapıya dayanmış olan çözümü getireceksin. Türkiye’nin önündeki çözüm üretim ekonomisine geçmektir. Devletçilik, Halkçılık, özel sektörle ve kamu sektörünün beraber çalıştığı durumda Zonguldak yeniden canlanacaktır. Zonguldak kömür işletmeleri tekrar bunlara yatırım yapılacaktır. Yeniden işçi, memur alınacaktır. Tekrar dalın altındaki kömürler çıkartılacaktır. Türkiye’nin yıllık 40 milyon ton kömür ihtiyacının bugün 37 milyon tonluk dışarıdan alıyoruz. Bir milyar 300 ton kömür dağın altında yatarken biz gemilerle dışarıdan kömür getiriyoruz. Buna son diyeceğimiz bir döneme giriyoruz. Buna son siyaset zemininde dinleyecektir. Üretimden yana olanlar işçiler, Çiftçiler, esnaf üretim yapan sanayici bunlar bir olursa çözüme kavuşacaktır. Son veriyoruz diyecekler Bu borçlanma ekonominizi, üretim ekonomisine geçmeye karar verdik diyecekler.’’

 “Özelleştirme işçinin maliyetini düşürmek için yapılıyor”

Perinçek: ‘’özelleştirmeler neden yapılıyor seni işten atmak için. 1990 yıllarında Zonguldak’a geldiğimizde bir tek parti vardır. Vatan Partisi özelleştirmeye karşı çıkan. Özelleştirme işçinin maliyetini düşürmek için yapılıyor. İşgücünün maliyetini düşürmek için yapılıyor. İşçi Türkiye’nin sırtında kambur durur. Bu programı yapanlar 1900 doksanlı yıllarda işçi, köylü kambur ilan ettiler. İşçinin maliyetini azaltmak için kurumları özel değiştireceğiz dediler. Özelleştirmelerin sonucunu yaşadık. Daha çok iş kazaları, grizu patlamaları, cenazeler, cenazelerin arkasından kadınlar ağladı, çocuklar babam öldü diye bu dağların yokuşlarına koşa koşa babam öldü diye evine koştu. Özelleştirmelerin sonucunu kan vererek can vererek yaşadık. Bu dersler bu bilanço artık yeter.’’ dedi.

“Bu dağın altında kömürümüz varsa biz çıkartacağız”

Perinçek, ‘’Türkiye’de ürettiğimiz hiçbir şey dışarıdan almayacağız. Bu dağın altında kömürümüz varsa biz çıkartacağız. Kamu biz ekecekz. Yönümüzü peynirimizi sütümüzü hayvanlarımızın öğreteceğiz. Türkiye bundan 30 sene evvel kendi sırtını giydiren kendi buğdayıyla, sebzesiyle, meyvesi ile, sütüyle, yoğurduyla kendi karnını doyuran bir ülkedir. Bu konuda dünyada altı ülkeden bir tanesi Türkiye’dir.’’ Şeklinde konuştu.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: