Şahin; “Emekten, halktan yana politikalar hayata geçirilmeli”

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi 13 Dönem (2018-2019) Şube Genel Kurulu yapıldı. yapılan kongrede Birhan Şahin  yeniden seçildi

Başkanlık divanı oluşturuldu. Nusret Kara divan başkanlığını yaptı.Kongrede Oda Başkanı Birhan Şahin konuşma yaptı.Şahin konuşmasında,

Zonguldak Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu olarak bir çalışma döneminin sonuna geldik.

Şube Yönetim Kurulu olarak;

Mesleki demokratik kitle örgütü olarak tanımladığımız Odamızda yapılan tüm çalışmaları birlikte üretme, birlikte karar alma ve birlikte yönetme anlayışıyla yürütmeyi,

Üreten, sanayileşen, bağımsız ve demokratik bir Türkiye için emekten, halktan yana politikaların hayata geçirilmesini, kamu çıkarlarının korunmasını,Oda çalışmalarında, meslek ve meslektaş sorunlarının ülke ve toplum sorunlarından ayrılmayacağını temel ilke olarak kabul ettiğimizi vurgulayarak;

Bu temel ilkeler ışığında tüm çalışmalarımızı siyasal iktidarlardan, devletten ve sermayeden bağımsız politikalar oluşturup hayata geçirerek, ülkeye, mesleğe ve meslektaşlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, bilimi ve teknolojik gelişmeleri halkımızın hizmetine sunarak yürütmeyi temel ilkeler olarak kabul edip, çalışmalarımızı bu anlayışla sürdürdük.

Ülke ne yazık ki bugün içte ve dışta savaşla yüz yüze kalmıştır ve gün geçtikçe daha çok batağa saplanmaktadır. Bunu önlemek barışı savunmak, üzerinde yaşadığımız coğrafyadaki tüm demokrat, aydın ve yurtseverlerin tarihsel sorumluluğundadır.

Ülkenin içinde bulunduğu kriz ortamında bunlarla mücadele, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve evrensel hukuk ilkeleri kapsamında yürütülmelidir.

Gün birlikte mücadele günüdür. Gün, enerjimizi iç tartışmalarda tüketme değil, mesleki örgütlülük içerisinde en geniş tabanı doğru hedefler etrafında birleştirmek için özverili çalışma günüdür.

Görev süremiz içinde Odamıza katkı ve desteklerini esirgemeyen siz değerli üyelerimize;

Etkinliklerimizde yanımızda olan meslek ve bilim insanlarına;

Demokrasi, hak ve özgürlükler mücadelesinde bizlere omuz veren emek ve meslek örgütlerine;Geleceğimiz öğrencilerimize;

  1. Dönem Şube Genel Kurulu’nda iradesini oy vererek kullanacak olan üyelerimize en içten dileklerimizle teşekkür ediyor, yeni dönemde Şube organlarında görev almak üzere aday olacak ve görev alacak meslektaşlarımıza başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Şu anki yönetim anlayışı Şube danışma kurulunda alınan kararlar, ortaya çıkan görüş ve öneriler doğrultusunda eksilen üyelerini tamamlayarak, önümüzdeki yılların ekibini ve kadrolarını oluşturma çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu anlamda asıl Birhan Şahin, Ahmet Zoroğlu, Melih Başören, Soner Sinoplu, Andaç Acar, Emrah Kapusuz, Samet Soylu ve yedek Ufuk Ertek, Murat Altunok, Emine Tekin, Yusuf Aytaç Onur, Büşra Dada, Aytaç Ak ve Alper Yavuzer’ den oluşan Şube Yönetim adayları ile Oda Genel Kurulu Delegeleri “Devrimci-Demokrat Mühendisler” olarak 13. Dönem Şube Genel Kurulu’ nda liste halinde aday olacaktır. Desteklerinizi bekler, teşekkür ederim.

Sevginin, içtenliğin ve barışın kabul görmediği bir dünya, biliyoruz ki; ne bugünün dünyası nede bundan sonraki dünyadır. Geleceğin dünyası sevginin, barışın ve emeğin kazanacağı bir dünya olacaktır. Bu görüş ve düşüncelerle aklımızın ve umudumuzun yolu açık olsun diyor, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. İyi ki varsınız, iyi ki varız”

Yeni Yönetim Kurulu:

Birhan Şahin, Ahmet Zoroğlu, Melih Başören, Soner Sinoplu, Hasan Andaç Acar, Emrah Kapusuz, Samet Soylu.

Oda genel kurulu delegeleri:

Olcay Özdemir, Kasım Köse, Necati Akkaş, Nusret Kara, Sebahat Mangaltepe, Birhan Şahin, Erfain Tekin, Halit Tiryaki, Muhammet Rıza Yalçınkaya, Mustafa Danapınar, Necdet Canbulat, Safiye Savtekin, Necla Yıldız, Ahmet Zoroğlu, İsmail Donat, Soner Sinoplu, Murat Erkaya, Adnan Karaaslan, Melih Başören.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: