Siyaset Isınıyor

Düne kadar Parlamento içi siyasette yerde en aktif pozisyonda,parti hattını bilen MHP İl Başkanı Hamdi Ayan idi.

Daha sonra devreye AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, ardından CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman son olarak CHP İl Başkanı Umut Başoğlu girdi.

Ülke gündemine denk gelen konularda bu kadrolar hem varlıklarını hissettirme hem de yaklaşan yerel seçimlere idman olarak siyasetin suyunu ısıtmaya başladılar.

Özellikle Mustafa Çağlayan ile CHP İl Başkanı Umut Başoğlu’nun son haftaki gündeme giren polemik konuları partilerin nerede durduklarını da işaret ediyor.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’ı ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan’ın ziyareti sırasında Ayan’ın CHP Grup Başkan vekili Özgür Özen’in MHP’ye yönelik eleştirilerini yerel indirdi.

Ayan, “Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsüne de seslenmek istiyorum; işte ‘dükkan kapandı, satıyoruz, tabelaları indiriyoruz’ gibi laflar söylüyor, işte madenci şehrinden, madenin başkentinden ona diyorum ki, işte Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan yardımcımız burada, Milliyetçi Hareket Partisi il Başkanı burada istediğin kadar ağla cırla bu iş böyle devam edecektir. Bu iş rayından ve yolundan çıkmayacaktır” dedi.

Bunun üzerine CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, Kanal Z Genel Yayın Yönetmeni Simge Kırlı’nın Moderatörlüğünü yaptığı  “Günün Konusu” Programında Ayan’a yönelik olarak “”CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in eleştirilerine verdiği cevaba tepki göstererek, “MHP daha önce taşerondu AK Parti şimdi kadroya aldı. Sayın Ayan’a tavsiyem masa sandalyesini alsın AK Parti’ye taşınsın. Orada ona bir yer verirler. MHP boş boşuna kira vermesin” dedi.

Bunun üzerine MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “”Umut Başoğlu yeni il başkanı olmuş bir arkadaşımızdır. Üzerinde heyecanı var belli ki, gündemde kalmak için bir takım çıkışlar yapma gereği hissetmiştir. Ama şuna dikkat etmesi lazım ki, bizim o gün söylemiş olduğumuz sözlerde bir seviye vardı. CHP grup sözcüsü, Milliyetçi Hareket Partisi hakkında taşınsınlar, partiyi kapatsınlar, patron çıldırdı gibi ifadeler kullanmıştır. Dolayısıyla bu sözlere karşılık alınsanız da, çatlasanız da, sızlansanız da bu iş böyle devam edecektir. Benim söylediklerimde siyasi bir üslup vardır. Fakat bu arkadaşımız siyasi üslubu aşmış, ne yaptığının farkında bile değildir. Kendisine tavsiyemiz Zonguldak’ta siyasetçi kolay yetişmiyor. Daha önünde uzun yıllar var. Yeni il başkanı olmuş bir insandır. Çok moralini bozmak istemiyorum ama karşındaki insanın Hamdi Ayan olduğunu asla unutmayacak” dedi

Faruk Çaturoğlun’dan inciler

Yıllardır yazarım.kentle ilgili yazılarımda “Devlet Kenti”kavramını kullanıyorum.

Bu bir anlamda kast yapıyı,kamu yatırımlarını ve değişen dünyadaki zorluklarını anlatırken kullanmaya çalışıyorum.

Ama burada siyasetin,hükümetlerin,milletvekili düzeyinde görev yapanlarında bu değişim ve dönüşümdeki paylarını,iktidarı elinde bulunduranların kente bakış açılarını, ne yapıp yapmadıklarını dile getiriyoruz.

Yer yer iktidar cephesinden eleştiriler alıyoruz. Neden yatırımları,kente yönelik yapılanları görmediğimiz yönünde.İşte AKP Milletvekili Faruk Çaturoğlu geçtiğimiz hafta Zonguldak’ı ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’ın partililere yönelik yaptığı toplantıda bakın ne dedi, “.

Millet Almanya’ya İsviçre’ye Fransa’ya gitmeden önce Zonguldak’a gelmiş bu kömür ocakları bulunması ile birlikte. Tabi bugün belli problemlerimiz var, istihdam ve işsizlik sorunumuz var, güç sorunumuz var, bunlarla hep birlikte mücadele ediyoruz ve geldiğimiz an itibariyle Zonguldak’ımızın sadece kömürle bağımlı bir şehir değil alternatif sektörlerin de hayat bulduğu bir şehir oluşturmamız lazım, sanayiyi çeşitlendirmemiz lazım, turizmi, lojistiği, üniversitemizi daha da geliştirilerek bu sıkıntıyı de en iyi şekilde atlatmamız lazım”dedi

Bu sözleri muhalefetten bir siyasetçi söylese Çaturoğlu, topa tutar .Ama gerçekler böyle,Çaturoğlu’da gerçeklerden kaçamadı.

Doğruya ne demeli?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: