Bahar; “Bu odayı kurumsal bir hale getirdik ”

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 38. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Osman Köksal Bahar yeniden seçildi.

Pazar Günü Site Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Osman Köksal Bahar’ın yanı sıra Alaattin Toros, Engin Kızılkan ve Kemal Aydın başkanlık için yarıştı

Yapılan seçim sonunda Osman Köksal Bahar 406 oy alarak yeniden başkan seçildi. Diğer adaylardan Alaattin Toros 274 oy alırken, Engin Kızılkan 151, Kemal Aydın ise 90 oy aldı.

Bahar’ın yönetim kurulu ise şu listeden oluştu:

“Barış Bahadır, Serkan Temel, Oktay Kudu, Alpay Aşçı, Serkan Özkol, Kemal Yılmaz, Uğur Bostancı, Celal Oruç.”

Kongre sonrasında basına değerlendirme yapan Osman Köksal Bahar şu ifadelere yer verdi, “Esnaf arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize olan güvenlerini hiçbir zaman boşa çıkartmadık. Bundan sonra da çıkartmayacağız. Esnafımız kendisi kazandı, çıtayı üst seviyeye çıkarttı. Ben onlara hizmet ediyorum. Biz buraya kendi egolarımızı tatmin etmeye gelmedik. Biz esnafımızın her zaman en zor şartlarında yanlarında olduğumuz, hizmet ettiğimiz için gönlümüz rahat. Odamızın ne yomsuzlukla, ne hırsızlıkla anılmasına fırsat vermedim. Vermem de söz konusu değildir”

“Bu odayı kurumsal bir hale getirdik”

Bahar, ” Bu odayı kurumsal bir hale getirdik, bir vizyon kazandırdık. Bizim niyetimizi esnafımız bildiği için bir kez daha tescilledi. Diğer aday arkadaşlardan birinin niyeti, sicili, geçmişte burada ne yaptığı belli. Ceza aldırdığı adamın kardeşini listeye almış, nasıl almış merak ediyorum. Kendi yanan yakınının düşmesine nasıl göz yumdu bilmiyorum”

“Benim 10 yıldır paraya elimizi sürdüğümü kimse söylemez”

Bahar, ” Buraya nasıl bakıyorlar merak ediyorum. Ben yönetim kurulum dahil kötü bir işe girmedik desem inanmayacak insanlar var, bunu anladım. Burası zaten borç batağında olan bir yer, çalınacak bir şey yok ki. Her yerden icralık. Kurumların müdürlerine rica ediyoruz, gelir seviyemizi anlatıyoruz. Personel maaşını verip geri kalanını kurum borçlarına veriyoruz. Nasıl bir vicdanla buranın parasını çalarsınız? Benim 10 yıldır paraya elimizi sürdüğümü kimse söylemez. Ben bu odaya yanlış yapmışsa, benden hesabını sorsunlar. Kamuoyunda her zaman gelir, gider tablosunu açıklarım. Yanlış yapmışsam hesabını adliyede veririm”

“Şoför esnafı kendileri kazandı.”

Osman Köksal Bahar, “Şoför esnafı kendileri kazandı. Bana bir dönem daha sorumluluk yüklediler. Ben o sorumluluğun bilincindeyim. Onların adını hiçbir zaman yere düşürmedim, düşürmeyeceğim. Odalarını karakolluk, mahkemelik yapmadım, yapmayacağım. Buraya bir kimlik kazandırdık, kurumsal hale getirdik. Şimdi buraya şükürler olsun ki Bakan yardımcılarımız, Valiler her kesimden bürokrat geliyor, şoför esnafının sorunlarını dinliyorlar. Demek ki biz iyi işler yapıyoruz. Allah onlara huzur, bereket versin”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: