KESK’ten CHP’ye öneri

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri, KESK Zonguldak Şubeler Platformu’nu KESK binasında ziyaret etti. CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman’ın cenazeye katılımı sebebiyle katılamadığı ziyarette CHP ve KESK üyeleri sohbet ederek Zonguldak’ın sorunları ve toplumsal dayanışma konularında fikir alış verişinde bulundular.

KESK Zonguldak Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Vacit Esen, KESK üyeleri adına CHP’lilere “Hoş geldiniz” derken, “Kongreniz öncelikle demokrasi mücadelesine hayırlı olsun. Zonguldak’ta ve Türkiye’de demokrasi mücadelesinde birbirimize ihtiyacımız var. Dha öncesinden gelen deneyimler var. CHP’nin klasik sağ eğilimler yerine daha demokrasi talebi yüksek kesimler ile birleştiğinde daha güçlü neticeler aldığını görüyoruz. Umarım yeni dönemde de CHP daha çok demokrasi talebini yükselten kesimlerle buluşur ve Türkiye’nin demokratikleşme talebine daha fazla etki edebilir.” dedi.

CHP temsilcileri ise “Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçilmesi kırgınlıklar yaratmış gibi bir görüntü var etse de demokrasi mücadelesinde kırgınlıklar olmaz! Demokrasi bileşenleri bir arada olmak, kırılmadan yollarına ve mücadelelelerine devam etmek zorundadır. Genel Başkanımızın eksiği yanlışı olabilir, kişiler bakış açılarına göre bunu değerlendirirler. Fakat adalete ve hukuka inancı için yaptığı mücadele hem Türkiye hem de dünya için takdire şayan bir mücadeledir. Bu türlü mücadelelerde yan yana daha çok olacağımız noktaları öne çıkartmakta fayda var!” dediler.

Sohbet havasında geçen ziyaretin ardından CHP üyeleri KESK temsilcileri ile vedalaşarak KESK’ten ayrıldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: