Bacıoğlu; “Sıkıntıların çözüm mercileri siyasettir”

Türkiye Kamu-Sen il Başkanı Kadir Bacıoğlu ve Kamu-Sen’e bağlı sendika başkan ve yöneticileri (Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören, Türk Haber-Sen Şube Başkanı Necmettin Bebek, Türkiye Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Halil Korkmaz, Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Dinçer Kayış, Türk sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcısı Saniye Yılmaz Çevik ve Türk Büro-Sen Şube yöneticileri Kamil Bayrak, Levent Karanfil ile Alaattin Korkmaz) CHP il Başkanı Umut Başoğlu’nu ziyaret etti.

CHP il Başkanı Umut Başoğlu’na Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı poster ve Türkiye Kamu-Sen’in 2018 yılı takvimini hediye eden Kadir Bacıoğlu, bu şehrin uzlaşıya, birlik ve beraberliği ihtiyacının olduğunu ifade etti.

CHP il Başkanı Umut Başoğlu’na “Hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Bacıoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada şöyle dedi.

“Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi il Başkanlığı’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunuyoruz. Öncelikle genel merkezinizin tamamlamış olduğu kongre sürecinin hayırlara vesile olmasını dilerim. Sizlere hayırlı olsun diyorum ve görevinizde başarılar diliyorum.

Bizler sivil toplum kuruluşu ve sendikalar olarak tabi siyasilerden beklentilerimiz hem ülke adına, hem yaşadığımız şehir adına, hem de görev yaptığımız kurumlar adına beklentilerimiz var. Ülke adına tabi ki süreç olarak baktığımız zaman zor bir süreçteyiz. Bugün Afrin’de bir operasyon var, şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz, orada görev yapan, bizler için cephede savaşan Mehmetçiklerimize, kınalı kuzularımıza da başarılar diliyoruz, Allah yardımcıları olsun.

İlimize dönersek tabi Zonguldak’la ilgili beklentilerimiz, Zonguldak’ta sonuçta hepimiz yaşıyoruz burada siyaset yapan bir isim olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin il Başkanı olarak şehrimizle ilgili kısır çekişmelerde değil, şehrimize projeler üreten bir siyaset yürütmeniz bizlerin temennisidir. Şehrimizin daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi, bu şehirle ilgili sizler ve sizin gibi siyasetçiler tarafından projelerin üretilmesi ile olacaktır. Ben burada sizin gençliğinize, aktifliğinize ve dinamikliğinize güveniyorum, bu konularda iyi projeler üreteceğinizi de düşünüyorum. Kamu kurumlarıyla ilgili de, bizim çalışma hayatlarımızla ilgili biliyorsunuz birçok sıkıntılarımız oluyor. Bu sıkıntılarla ilgili zaten sendikacılık yapıyoruz. Bizim bu sıkıntıları çözüm mercileri de siyaset. Bir şekilde biz siyasiler aracılığı ile sıkıntılarımızı Ankara’ya, meclis’e ileterek burada çözümleri yönünde sizlerden destek istiyoruz. Dönem dönem de sizlerle irtibata geçip bu sıkıntılarımızı size ileteceğiz ve bizim Ankara’da, Meclis’te sesimiz olmaya sizleri çağıracağız her zaman için. Ben bizleri kabulünüzden ötürü sizlere teşekkür ediyorum, sağ olun tekrar size ve ekibinize görevinizde başarılar diliyorum. Temennim o ki, Zonguldak adına, şehrimiz adına inşallah güzel şeylere imza atarsınız biz de herkese söylediğimiz gibi güzel olan, doğru olanın yanında oluruz, ama dediğim gibi bu şehrin hizmete ihtiyacı var. Bu şehrin uzlaşıya ihtiyacı var, bu şehrin birlikte hareket etmeye ihtiyacı var. Siz siyasetçiler ve biz sivil toplum

kuruluşları bu şehir için bir araya gelip, bu şehri ayağa kaldırmalıyız diye düşünüyorum, kabulünüzden ötürü, vakit ayırdığınız için de çok teşekkür ediyorum”

Başoğlu: Süreci beraber taşıyacağız

CHP İl Başkanı Umut Başoğlu ise yaptığı konuşmada, Türkiye Kamu-Sen il Başkanı Kadir Bacıoğlu ve ekibinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öncelikle ben teşekkür ediyorum. 6 Ocak sonrası ziyaretler devam ediyor. Bu ziyaretlerde sizlere de, Türkiye Kamu-Sen’e de çok teşekkür ediyorum. Süreci beraber taşıyacağız, tekrar hoş geldiniz diyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından CHP il Başkanı Umut Başoğlu ile Türkiye Kamu-Sen il Başkanı Kadir Bacıoğlu ve Kamu-Sen’e bağlı sendika başkan ve yöneticileri bir süre sohbet ederek görüş alış verişinde bulundu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: