Ayan’ın gücü GMİS Genel Başkanına yetiyor

Başbakan geliyor, Cumhurbaşkanı geliyor,birine çay diğerine kahve derken MHP İl Başkanı Hamdi Ayan kentte siyasetinde merkezinde, gerek diplomasi gerekse de aktif yaşamda oldukça çabalıyor.Hafta sonu Yenice kanyonundan HES yapımına karşı eylemde,bir bakmışınız madenlerin sorunlarıyla ilgili dosyasını hazırlamış MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanında.

Anlayacağınız MHP İl Başkanı Hamdi Ayan oldukça yoğun tempoda koşturuyor.

Bu koşturmanın belli nedenleri var.Önümüz yerel seçim.Biliyorsunuz MHP -AKP ortak davranıyor.Ayan’da erkenden Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı.Ne olacak o zaman AKP Hamdi Ayan’a destek mi verecek-vermeli mi?

Diğer yandan İyi Parti örgütlendi. İyi Parti İl Başkanı Ragıp Bayraktar, sahaya iniyoruz dedi.O Sahaya inince doğal olarak MHP tabanıyla da oynayacak.

2014 Yerel seçimlerinde MHP Zonguldak Belediyesi’ne üç meclis üyesi kazandırmıştı.O çalışmada MHP’nin genç adayı Gürkan Gülay’ın çabasını unutmamak lazım.

Diyeceğim o ki; MHP’nin ve İl Başkanı Hamdi Ayan’ın işi zor.İşte bu zorluktan olacak ki;Eleştirilerinin sivri ucunu İktidara, onun Enerji Bakanına ve TTK yönetimine değil de nedense GMİS’e onun Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye çevirdi.Demirci geçtiğimi günlerde verdiği demeçte, “Milletvekillerine sesleniyoruz, bizi unutmasınlar biz işçi istiyoruz’ ifadelerine tepki gösterdi.

Ayan; “Sivil toplum örgütleri ve özellikle sendikalar mücadeleye dayalı kurulmuş olan yerlerde yeri geldiğinde diplomasi olması lazımdır. On beş ve on altı yıldan bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Zonguldak’ta yönettiği bir ilde sendikanın bu tarz talepleri yapmasına rağmen herhangi bir gelişme kaydedemediklerinden dolayı bu iş böyle bir masanın etrafında bir basın açıklaması yoluyla milletvekillerimiz bizleri unutmasın sözleriyle olacak şeyler değildir.”dedi

İyide Sayın Hamdi başkan, sen kamuda çalışmış, sendikanın ne olduğunu,işçi sınıfının iş ve yaşam koşullarının daha iyi olması için,daha demokratik bir yaşam için,iş barışını sağlamak için,uzlaşmayı sağlayan ama daha çok da kendisine bağlı üyelerin haklarını genişletmek,korumak üzere mücadele eden örgütler olduğunu biliyorsun.

Ne desin Ahmet Demirci;Siyasilerden bekliyor kamuya işçi alımını, yani sizden,sizin ortağınız AKP’nin bürokratından, bakanından ,milletvekilinden.Ne var bunda terslik.

Dikkat ediyorum Gazeteci meslektaşlarımızdan da aynı konuyu işleyen, sanki sendikanın birinci görevi işçi aldırmakmış, o nedenle Sayın Ahmet Demirci ve yönetimi bu konuda pasif kalıyor muş.

Anlaşılan Hamdi Başkan, tıpkı iktidarın yaptığı gibi, Suriye’de yürüyen Savaş’ı iç siyasete kullanmak,seçimlerden güçlü çıkmak taktiğini sende GMİS’e yüklenerek,Demirci ve yönetimine dolayısıyla Maden işçisi üzerinden siyaset yapacaksın.Gücün GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye yetti anlaşılan.Olmadı.Yukarda yazdığım geçmiş dönemin başarıları,aktif durumunu korumak bu siyaset tarzı ile hele hele eleştirinin sivri ucunu Maden İşçisinin örgütüne çevirmemleydin. TTK’ya işçi alınmalı mı alınmalı bunun muhatabı Siyasi iktidar ve onun bakanı bürokratı ve milletvekilleridir.

“Her köye her yıl 40 ağaç”

Geçtiğimiz gün ”Her köye her yıl 40 ağaç” proje toplantısı Vali Ahmet Çınar’ın başkanlığında Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ve İlçe Kaymakamlarının katılımı ile yapıldı. Haberi okuyunca sevinmedim dersem yalan olur.İyi düşünülmüş bir proje dedim.Hem Köyde yaşayan yurttaşlarımızın yaşamlarına farklı bir boyut kazandırır,ekonomiye katkı sağlanır,hem de ormanlarımız daha bakımlı hale gelir dedim.Sonra bir iki araştırıp,soruşturayım dedim.Bu konu nasıl oluyor.Karşıma ne çıksın dersiniz.Benzer projeler daha önceleri de yapılmış.Ama gel görün dağıtılan ceviz, ıhlamur ve kestane cinsi fidanların belirli bölgelerde ne bakımı nede sağlıklı büyümesi sağlanmış.

Örneğin merkeze bağlı,Sofular,Elvanpazarcık,Sapça,Dirgine’de Çıplaklar köylerinde dağıtılan fidelerin durumları oldukça verimsiz.Kısaca yapılan proje o bölgelerde verimli olmamış.Aynı proje kapsamında Yenice,Çaycuma bölgelerinde ise oldukça faydalı olmuş.

Diyeceğim o ki Sayın Valimiz Ahmet Çınar, bir geçmişte yapılan bu fide dağıtım işlerini bir geriye dönük değerlendirsin.Nerede işe yarar olmuş.Orman Bölge Müdürümüz Ahmet Sırrı Beşel konuyu yeniden gündeme getirirken geçmişin hatalarını da göz önüne alınarak değerlendirilmelidir.

Çünkü uzun süredir kentte bir projedir gidiyor.Nereye el atsan projesi yapılıyor,yapıldı,imzadan çıktı geliyor.Proje kenti olduk neredeyse. Ortada somut bir şey çok az.

Sağlıcakla kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: