Kentli, Hayvanı seviyor, Ama barınak istemiyor

Zonguldak İl Genel Meclisi’ni Mart ayı son birleşimi oldukta tartışmalı geçti.Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon ve Bakımevi yapımı için Köroğlu mevkiinde yeni bakımevi yapılması için izin, irtifak vb. iş ve işlemlerinin, 2018 yılı Yatırım Programına alınmasıyla ilgili konu görüşüldü.

Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon konusu ve yeni yer arayışı Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ın daha önce mevcut merkezi ziyareti sırasında daha uygun bir yere ve daha gelişkin bir bakım ve reabilitasyon merkezi yapılmalı sözü üzerine çalışmalar başlamıştı.

Bu yapım ve taşınma sırasında yine Ahmet Çınar’ın kentteki okullara da birer hayvana bakmaları için öneri getirdiği, fakat okul müdürlerinin bu konuya itiraz ettiğini çünkü,bakımı ve hafta sonları hayvanların ihtiyaçlarının karşılanması konsunda zorluklar çıkacağı dile getiriliyor.

Zonguldak İl Genel Meclisi’ni Mart ayı son birleşimi oldukta tartışmalı geçti.Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon ve Bakımevi yapımı için Köroğlu mevkiinde yeni bakımevi yapılması için izin, irtifak vb. iş ve işlemlerinin, 2018 yılı Yatırım Programına alınmasıyla ilgili konu görüşüldü.

AKP Grup Başkan Vekili İsmail Terzi söz alarak Zonguldak Belediyesi görevini yapmıyor diyerek neden köylere yapılmak isteniyor. Belediye sınırları içerisinde bir yer gösterilebilir. Köyde sokak hayvanları için bakımevine ihtiyaç yok” diyerek tepki gösterdi.

İsmail Terzi’ni söylemine CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Nebahattin Yılmaz’da destek vererek, “Nasıl ki zehirli atıkları denize döküyorlar buda onun gibi bir şey. Köylere niye yapılıyor ki. Bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Aynı zamanda veteriner hekim olan Filiz Ünal sarsık’ta, Gökçebey ve Kozlu barınaklarına ödenek aktarılabileceğini ve belediyenin yer göstermesi halinde oraya da ödenek aktarılabileceğini söyledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’de, “Zonguldak belediyesi taşın altına elini artık koymalı” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Fikret zaman’da Zonguldak Belediyesi’nin  elini taşın altına koyduğunu ve protokole uyduğunu söyledi.

Necdet Karaveli’de konun son kez görüşülmek üzere komisyonlara havale edilmesini oylamaya sundu ve Karar oy birliği el plan bütçe, köylere hizmet komisyonlarına havale edildi.

Terzi: “Zonguldak’ta hiçbir mahalle köpek barınağını kabul etmemiş”

AKP  Grup Başkan Vekili İsmail Terzi, daha önce de karşı çıktığı barınakla ilgili “Belediye hudutları içinde hayvanlar için yer arıyoruz. Bizim anladığımız şu, Zonguldak’ta hiçbir mahalle köpek barınağını kabul etmemiş. Öyle olunca da bunu köylere yapalım köylüler anlamaz demişler. Bazıları sayın valimizi yanlış yönlendiriyor, sonra da meclis valinin yolladığı kararları reddederek valiye karşı çıkmış gibi bir izlenim oluşuyor” dedi.

Zaman; “5 Personelin ücretini belediye ödüyor”

Meclis Başkanı Necdet Karaveli de, belediyeyi eleştirerek “Zonguldak Belediyesi artık elini taşın altına koysun. Biz köpek barınağının sorunun çözülmesini istiyoruz” dedi. Belediyeye yapılan eleştirilere karşı çıkan CHP Grup Başkan Vekili Fikret Zaman “Barınaklardaki beş elemanın parasını belediye ödüyor. Ayrıca belediye yine köpek başına para veriyor. Diğer taraftan Valilik ve belediye arasında bu noktada bir protokol mevcuttur” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: