TTK, Kömür ve Zonguldak masaya yatırılıyor

CHP Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu, Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak’a geleceğini söyledi.Başoğlu, düzenlediği basın açıklamasında, Kömür çalıştayanın Dedeman Otel’de yapılacağını belirtti.Başoğlu; “Artık Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun siyasi malzeme yapmaktan çıkartalım. Artık TTK’yı gerçekten çağın şartlarına günün şartlarına göre yenileyelim restore edelim”dedi.        

 

CHP Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu, Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak’a geleceğini söyledi.

Başoğlu, düzenlediği basın açıklamasında, Kömür çalıştıyanın Dedeman Otel’de yapılacağını belirterek şunları söyledi;

” Cumhuriyetin ilk ili Zonguldak’ta yaşıyoruz. Kentimizde bugün evine aş getiren bugün mühendis çıkmış, mimar çıkmış, avukat çıkmış, milletvekili çıkmış, bakan çıkmış, vali çıkmış, başbakan çıkmış bir kentte ama bunlar çıkarken de tabii ki Türkiye’de ki vize olmadan asıl gerçeği her zaman arkasında Türkiye Taşkömürü Kurumu desteğini desteğini taş kömüründen alınteriyle ekmeğini kazanan bir halkın bireyleri olarak bizlerde Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunu düşündük. Artık Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun siyasi malzeme yapmaktan çıkartalım. Artık TTK’yı gerçekten çağın şartlarına günün şartlarına göre yenileyelim restore edelim. Bugün 14 bin beşyüz olan norm kadrosu 6807’lerde olan Türkiye Taşkömürü Kurumu çalışanı aslen 14 bin beşyüz norm kadrosuna Zonguldaklı olarak bu konunun altına bu taşın altına artık bedenimizi koyalım istiyoruz. Gerçekten bu şartı kanayan yer olmaktan çıkartıp Zonguldak kamuoyu ile beraber sesimizi duyuralım. Burada 14 bin beşyüz norm kadrolu kademeli olarak üretimin artırılması Zonguldak’a katkı sağlaması noktasında hepimizin hareketi geçmesini arzuluyorum. Her birimizin mutlaka Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan boğazımızdan lokması geçmiştir. Biz de istiyoruz ki TTK’ya artık böyle bırakmayalım tekrar istihdama üretime katkı sağlatıralım. Bu sorun sadece bizim değil bütün siyasi partilerin Ve tüm Zonguldak’ta kim ikamet ediyorsa hepimizin sorunudur. Zonguldak bu çok önemli konusu ile ilgili 24 Mart Cumartesi günü genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Bir çalıştayın bir Taşkömürü ve Zonguldak’ta ki, ülkedeki taşkömürü sorunlarını ve çözüm önerilerinin oluşacağı bir sonuç bildirgesinin buluşacağı çalıştayı yapmak için yola çıktık. İstiyoruz ki, maden kültürüyle yetişmiş olan bizlerin ki ben hiç madene girmedim ama madende şunu biliyorum sarmanın, bacanın, havuzların, Kuyunun, ve kafeslerin olduğunu nerden biliyorum amcalarımızdan, dedelerimizden, babalarımızdan, her yemek yediğiniz sofrada onların anılarını dinleyerek bir nebze maden kültürüyle yetiştik. Vadenin ana unsurları artık kafamıza yerleşmiş ve hiç madene girmeden buradan kafamızda canlandırmışızdır. Çünkü bu kültürde bu sofralarda yetiştik. Zonguldak’ta böyle bir çalıştayın olmasının çok uygun olacağını ve bu Zonguldak sorunları ile ilgili en azından hep beraber altına imza atabileceğimiz bu sorunun çözümüne dönük bir çözüm bildirgesi oluşturabileceğimiz bir sonucun ortaya çıkmasını arzuluyoruz. Bu noktada genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’ımıza davet ettik. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Sesimizi duyma noktasında böyle bir çalıştaya kendileri katılacaklardır. Bu çalıştayın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: