“Koca bir şehrin sokak hayvanları için emek veren bir avuç gönüllüyüz!”

Zonguldak Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu tarafından Camlı köşkte kermes düzenlendi.

‘Sevgi Günü’ adı altında düzenlenen kermese, Zonguldak belediye başkan vekili Gökhan Demir, CHP Merkez ilçe başkanı Fikret Zaman, İYİ Parti il başkanı Ragıp Bayraktar, AK Parti il Kadın Kolları başkanı Züleyha Arıman, MHP İl Kadın Kolları başkanı Mevlüde Yalçıner, Hayvan Hakları denek üyeleri ve hayvan severler katıldı.

Hayvan severlerin hazırlamış olduğu yiyecekler satışa sunularak elde edilen gelirler barınakta olan hayvanların özel kliniklerde tedavisi için kullanılacak.

Farkındalık yaratmak amacıyla Mithatpaşa ilkokulu öğrencileri gydikleri hayvan kostümleri ile kermese renk kattı.

Zonguldak belediye başkan vekili Gökhan Demir, bu tarz etkinliklerin yapılmasından mutluluk duyduğunu ve hiç bir siyaset amaç gözetmeksizin insanların birleşetek destek olduğunu söyledi.

Zonguldak Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu İl temsşlcisi Suzan Arı, bir sçıklama yaparak şunları söyledi;
“ Bizler koca bir şehrin sokak hayvanları için emek veren bir avuç gönüllüsü 100. Hemen her gün kaza, şiddet, hastalık sebebiyle özel klinikleri hayvanlarımız taşımak, onlara bir şans vermek için çabalayan, yaşama tutunabilen her can için sonsuz bir mutluluk, kaybedilen her canlı için büyük bir azabı sırtlayan bir avuç gönüllü. Maalesef bazı hastalıkların tedavisi bakımevi şartlarında mümkün olmadığı için özel kliniklerden destek almak zorunda kalıyoruz. Çoğu zaman da ne yazıkki borçlar boyumuzu aşıyor. İşte sevgi günümüzü tam da bu sebeple düzenledik. Sayın Valimiz Ahmet Çınar’ın destekleriyle ilimizin sokak hayvanları için çok memnuniyet verici gelişmelere imza atıldığının müjdesini vermek istiyorum. Tanrının biz insanlara emanet ettiği canlara yaratılanı severim yaradandan ötürüü sözünden yola çıkarak yine bu süreçte sabırla, hoşgörü ile saygı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sokak canlarımızın yaşamaktır için mücadelemizde bize destek veren, her zaman yanımızda olan Zonguldak ilimizin kamu yöneticileri kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ediyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: