Ayan; “Mevlüde hanım, mecliste değil, vatandaşla birlikte olacak”

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Mart Ayı Belediye Meclisi toplantısında üzerine yürünen MHP Belediye Meclis Üyesi Mevlüde Yalçıner’in belediye meclisi toplantılarına katılmayacağını açıklamıştı. Ayan, Nisan Ayı oturumuna katılmayan Yalçıner’in bu tavrını sürdüreceğini ve belediye meclisinde değil vatandaşla çalışmalarına devam edeceğini belirtti. Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i sert bir dille eleştiren Ayan’ın açıklaması şöyle:

“Meclis üyemiz, vatandaşla birlikte olacak!”

“Bu ilk değil, daha önce de benzer hadiseler, hakaretler olmuştu; birincisinde belediye başkanı özür dilemişti, meclis üyemiz devam etti çalışmasına… İkinci olarak da böyle bir hadise yaşandı hem de Dünya Kadın Günü’nden bir gün önce. Biz de MHP olarak böyle bir ortamda belediye meclis üyemizin olmaması gerektiğini düşündük. Çünkü üyemize yapılan bir şey var, bir saygısızlık söz konusu; bunun adı tek kelime ile budur. Bu manada Nisan Ayı’nın ilk birleşimi yapıldı ve belediye meclis üyemiz burada çalışmalarını sürdürdü, görüşmelere katılmadı. Dolayısı ile bunun ikincisi de olacak ve buraya da katılmayacak meclis üyemiz, vatandaşla birlikte olacak.

“Belediye meclisindeki arkadaşlar ne kadar rahatlar!”

Yani bu süreç aynı zamanda genel merkezimizin de bildiği bir süreç. Bakalım belediye meclisindeki arkadaşlar ne kadar rahatlar, onu da takip etmeyi düşünüyoruz. Yani dün gündeme dair oylamalar da oldu, yani vicdanları ne kadar rahat bunu merak ediyorum. Kendileri acaba bir tane meclis üyesini idare edemedikleri için vicdan muhasebesi yapıyorlar mı bunları da merak ediyorum. Basın mensuplarının bu soruyu Belediye Başkanı’na sorması gerekiyor. Çünkü böyle bir hadise yaşandı ve belediye meclis üyemiz 11.600 kişinin oyunu alarak oraya girmiş bir insan. Yani bu kadar insanın vebalini taşırken orada görev almıyor. İşte bunun sebebi kendisi değil olayı bu duruma getiren insanlar. Bundan sonra bu konuda neden gelmiyor, neden görev yapmıyor diye soranların belediye başkanına bu soruyu sorması lazım.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: