Saadet Partisi İl Başkanı Kar’dan İttifak İçin Atatürk Vurgusu!

Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, son dönemde sıkça gündeme gelen Saadet Partisi ile İYİ Parti arasında gerçekleşmesi olası bir ittifakı değerlendirdi. Partisinin bir ittifak yapacağını ancak bunun henüz tam olarak belli olmadığını belirten Başkan Kar, şu açıklamayı yaptı:

“Biz ittifakta prensipler üzerinden çalışmaya gayret eden bir teşkilatız.”

“Biz prensip olarak ittifak kurabileceğimizi ifade etmiştik. Bu Ak Parti, CHP, MHP veya İYİ Parti olabilir. İttifak kuracağımız partinin bizim prensiplerimizi kabul etmemiz lazım. Biz ittifakta prensipler üzerinden çalışmaya gayret eden bir teşkilatız. Biz kendi prensiplerimiz ile yürüyoruz. Ama bu gün için henüz daha seçim atmosferine girmeden seçim ittifaklarını konuşmak çok erken. Genel başkanımızın ağzından tekrar edeyim, ‘İttifak mutlaka yapacağız. Ama biz ittifakı işe giremeyen gençler ile, maaşını alamayan insanlarla yapacağız. Bylock mağduru olan on binlerce insanla yapacağız. Hakkını alamayan açlık sınırının altında maaş alan insanlarla yapacağız. Biz mutlaka ittifak yapacağız’… Biz milletimiz ile ittifaka gireceğiz.”

“Biz ittifakı Atatürk’ün söylediği gibi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için kullanacağız.”

“Yarın seçim atmosferine girildiği zaman mutlaka onlarla konuşacağız. Ama dediğimiz gibi bizim prensiplerimiz var. Bizim kurallarımızı insanlara daha yaşanabilecek bir ülke kuracak kurallardır. Bu kurallarda uyuştuğumuz teşkilatlarla ittifak kurarız. Bizi ittifaktan beklediğimiz kendi geleceğimiz değil ülkenin geleceğidir. Biz ittifakı Atatürk’ün söylediği gibi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için kullanacağız. Biz böyle bir ittifaktan medet umarız. Biz kendi geleceğimizi asla düşünmedik. Bize göre seçim atmosferine girmeden ittifak açıklamayı doğru bulmuyoruz.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: