En Büyük Çevre Davası Zonguldak’ta Görülecek!

Amasra’da yapılması planlanan Hema Termik Santral projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu raporu verildikten sonra “Davacıyım” kampanyası başlatılmıştı. Başlatılan kampanya sonrasında 2 bin 19 kişinin imzasıyla açılan dava 16 Nisan Pazartesi günü Saat 10:00’da Zonguldak Adliyesi’nde görülecek.

BirGün gazetesinin haberine göre; Bartın Platformu Amasra Sözcüsü Adnan Soylu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu dava köprüden önceki son çıkış. Bu dava hem çevre hem de halk sağlığı açısından çok önemlidir. Tüm halkın bu davaya katılımını bekliyoruz” dedi.

Soylu ayrıca; “Platform üyeleri, 2 bin 119 vekâletle Zonguldak İdare Mahkemesi’nde yürütmeyi durdurma davası açılması için Bartın Adliyesi’ne başvurdu. Mahkeme heyeti dava dilekçeleri aşamasından sonra bir keşif günü tayin etti. Temmuz ayında termik santralin yapılması planlanan yerde keşif yapıldı. Hukuki açıdan da ciddi çalışmalar yapıldı. Bir süre sonra da bilirkişi raporları tarafımıza tebliğ edildi. Avukatlarımız bu bilirkişi raporlarına karşı beyanlarını sundu. Duruşma günü 16 Nisan Pazartesi olarak belirlendi.”

Bartın Platformu olarak bu davanın takibi için Pazartesi günü sabah 08.00’da Amasra’dan, Bartın Yalı Mevkii’nden de saat 08.30’da araç temini sağlayacaklarını ifade eden Soylu, “Sadece davacıları değil tüm Bartın, Amasra, Gömü, Tarlaağzı köylülerinin de davaya katılımları çok önemli. Bu dava köprüden önceki son çıkış. Tüm halkın katılımını bekliyoruz” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: