Rektör Çufalı Basın İle Bir Araya Geldi…

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne yeni atanan Prof. DR. Mustafa Çufalı, BEÜ konuk evinde düzenlenen kahvaltıda Zonguldak Basını ile bir araya geldi. BEÜ Rektörü Çufalı Zonguldak basını ile birlik içinde çalışmayı istediklerini belirterek, basının önemine vurgu yaptı.

Basından Destek İstedi
Rektör Çufalı, yaptığı açıklamada; “Zonguldak’ta bu göreve atanalı bir ay olmuştur. Şehri zaten biliyordum ama bu bir ay içerisinde üniversiteyle ilgili bir çok şey öğrenmiş oldum. 60’lı yılların sonlarına doğru çocukluğum burada geçmiştir. Değişik mahallelerinde oturdum. Ancak üniversite benim için yenidir. Büyükşehirlerde olmayan bir şey burada vardır. Oda ziyaretçi sayısının fazlalığıdır. Benden önce burada rektörlük yapan hocalarımız üniversite çok şey katmışlardır. Rektör Mahmut Özer, üniversitenin alt yapım bakımından fakültelerinin sayı bakımından bakımından önemli aşamalar kat etmiştir. Tabi bu her şeyin bittiği anlamına gelmez. Daha yapacak çok işimiz vardır. Bundan sonraki dönemde daha önce yapılmamış ne varsa bunların üzerine ilmek ve yapılanların üzerine bir şeyler eklemek belki bazı yenilikler yapmak yeni fakülteler açmak, yeni birimler açmaktır. Öte yandan üniversitelerin 21. yüzyılda Türkiye’de daha önemli hale gelebilmesi ve bizim fark ettiğimiz Üniversite sanayi iş birliğini artırmak üniversitede eğitimden ziyade araştırmaları atılıp onlara yoğunlaşmak. Daha çok bunlar üzerinde duracağız.”

“Üniversite sanayi iş birliği üzerinde çok fazla durmak istiyoruz.”

“Üniversitenin çok desteği ihtiyacı vardır. Hem maddi hem de manevi destektir. Manevi destek siz basın mensuplarından gelecektir. Olumlu bir şeyler varsa yazmak eğer olumsuz bir şeyler varsa bunları bize haber vermenizdir. Bizim de farkında olmadığınız bir şeyler varsa üstünden gelebiliriz. Burada iş birliği halinde çalışırsak bu hem üniversiteye katkısı hem de şehri katkısı olur. Üniversite sanayi iş birliği üzerinde çok fazla durmak istiyoruz. Rektör Mahmut Özer döneminde başlamış olan Teknopark çalışması Eylül ayında kabul edilen bir çalışmadır. Geçtiğimiz hafta da Teknopark’ı biz şirket haline getirdik. Somut hale gelmiştir ve orada daha iyi bir şekilde çalışacağız. Hayırsever halkımızın ve iş adamlarının desteğini de bekliyoruz. Hep birlikte beraber birçok iş yapacağız. Güzel işler yapıp bir hoş seda bırakacağız” dedi.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: