Erken Seçim Zonguldak’ta Nasıl Karşılandı? İl Başkanları’nın İlk Açıklamaları…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim açıklamasının ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bahçeli ile erken seçim konusunda görüşme yapacağını belirtmesinin ardından Zonguldak’ta İl Başkanları’ndan konu ile ilgili görüşlerini aldık. Açıklamalar şöyle:

AKP ZONGULDAK İL BAŞKANI ZEKİ TOSUN: “BİZ SEÇİMLERE HER ZAMAN HAZIRIZ”

AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun erken seçim tartışmalarına ilişkin “Kurulduğu günden beri her seçimlerde oyunu arttırarak çıkan bir partinin mensupları olarak seçime her zaman hazırız.”dedi.

Tosun’un açıklaması şöyleDevlet Bahçeli bu gün grup toplantısında 26 Ağustos’ta erken seçim yapalım diye bir cümle kullandı. Bunun üzerine de ülke gündemi bir anda değişti. Tabi bizim dikkate alacağımız şey burada Ak Parti Yetkili Organlarının ve Genel Başkanımız’ın söyleyeceği sözdür. Sayın genel başkanımız da grup toplantısında Sayın Bahçeli ile yarın bir görüşme yapacağını söyledi, tabi o görüşmeden ne çıkar bilemiyorum. Ona göre de biz burada yol haritamızı belirleyeceğiz. CHP İl Başkanı’nın dediği gibi biz de Ak Parti olarak seçimlere her daim hazırız. Biz yarın seçim olacakmış gibi çalışan bir teşkilatın parçasıyız. Partimiz ilk kurulduğu günden beri böyle çalışıyoruz. Hatta biz az önce İlçe Başkanım ile birlikte az önce bu işin kritiğini yaptık. İkinci İl Başkanlığımız döneminden beri bütün ilçe başkanlarıma onları daha çok sıkıştırarak daha büyük bir çalışma içinde olduğumuzu kendilerine hatırlattık. Her an seçim olacakmış gibi çalıştığımız için bu sıkıştırmamdan kimse gocunmuyordu. Biz kimseye hodri meydan demiyoruz çünkü biz zaten her an seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Genel Başkanımız, Cumhur Başkanımız yarın seçim var desin biz hemen sahalarda oluruz. Kurulduğu günden beri her seçimlerde oyunu arttırarak çıkan bir partinin mensupları olarak seçime her zaman hazırız.”

CHP İL BAŞKANI UMUT BAŞOĞLU: “HODRİ MEYDAN!”

CHP Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu erken seçim gündemine ilişkin “Hodri Medyan” dedi. Başoğlu açıklamasında “Neticede erken seçim olması CHP kanadında sevinçle karşılanmıştır. Erken seçim kararı alınmasını mutlulukla karşılayacağız. Çünkü bu seçimlerde kesinlikle cumhurbaşkanlığını CHP kazanacaktır.Kimsenin bundan şüphesi olmasın. CHP’nin tüm örgütleri ve tüm kadroları yarın dahi seçim olsa buna hazırdır. Zonguldak kamuoyunun bunu bilmesini istiyor, hodri meydan diyoruz.” dedi.

MHP ZONGULDAK İL BAŞKANI HAMDİ AYAN: “DOĞRU BİR KARARDIR!”

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim açıklamasını şöyle değerlendirdi: “ Özellikle 2002 yılından bu zamana kadar olan seçimlerde genel başkanımızın düşünceleri vardır. Onun söylediği istikamette genelde seçimlere gidilmiştir. Türkiye’nin yaşamış olduğu süreç ortada iken cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili referandum oylaması yapılmıştır. Dolayısıyla bu referandumda evet oyları çıkmıştı. Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni sistemin milletimiz tarafından kabul edilmiş fakat yürütmeye konulamamıştır. Halk tarafından kabul görmüş yürütmenin şekillenmediğinden dolayı böyle bir beklenti vardır. Dolayısıyla bu beklentinin de 2019 Kasım ayına kadar sürdürülebilir olmadığından dolayı genel başkanımız bu seçimleri 26 Ağustos aynı zamanda Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümüne gelen bir tarihte yapılması tavsiyesinde bulunmuştur. Tabii ki burada çoğunluk hükümetin elindedir. Ortada yasal bir ittifak süreci varken 26 Ağustos’ta seçimin yapılacağı öngörülmektedir. Sayın cumhurbaşkanının yapacağı genel başkanımızla görüşmede bu işin şartları konuşulacaktır diye düşünüyorum. Bu kararın ülkemize, milletimize, vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Doğru bir karardır. Çünkü belirsizlikler ülkeyi sıkıntıya sokmaya başlamıştır. Bu bakımdan artık yürütmeye girmesinin şekillenmesi zamanı da gelmiştir. Öyle olması ülkemizin istikrarı bakımından özellikle doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçimlere Zonguldak olarak hazır olduğumuzu, genel başkanımızın arkasında en iyi sonuçlara gidecek yol ve yöntem ve tarz geliştirecek başta partimizi zafere ulaştırmak, genel başkanımızın boynunu bükmemek şartıyla seçim için görüşmeler bugün itibariyle başlamıştır.”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI RAGIP BAYRAKTAR: “ERKEN SEÇİME HAZIRIZ”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar yaptığı açıklamada MHP için “İktidarın küçük ortağı” benzetmesi yaparken seçime hazır olduklarının altını çizdi.

Bayraktar’ın açıklaması şöyle: “Erken seçim senaryosu bu gün iktidarın küçük ortağı MHP tarafından açıklandı, yarın için de kendi aralarında görüşeceklerine dair bilgi aldık. Bizim için erken seçim daha sağlıklı oldu. Milletimize hayırlı olsun. İYİ Parti olarak biz de bunun milletimize hayırlı olacağından bizim için de iyi olacağından eminiz. İnşallah böyle bir kararı alırlar. Biz ekip olarak, tüm il ve ilçe teşkilatları olarak bir erken seçime hazırız. Bu da bizi mutlu eder. Yarınki açıklamalarında kararı göreceğiz. CHP’li Başoğlu’nun Hodri Meydan açıklamasını da mutlulukla karşıladık. Biz de seçime tam anlamıyla hazırız. Hodri Meydan diyoruz.” dedi.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: