Türkülere ayakta alkış

Şadiye Cırık yönetimindeki Fatih Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu’nun “Turizm Haftası” çerçevesinde düzenlediği konser büyük ilgi gördü

Yayla Ortaokulu öğretmen ve velilerinin oluşturduğu ve Fatih Halk Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türk Halk Müziği Korosu büyük beğeni aldı. Arzu Genç’in sunumlarını yaptığı, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konserin sonunda koro ayakta alkışlandı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün düzenlediği Turizm Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde sahneye çıkan koroyu Müzik Öğretmeni Şadiye Cırık yönetirken, Celal Abbas Yılmaz yönetiminde saz sanatçıları ile Halk Eğitim Merkezi saz ekibi eşlik etti.

Her yöreden türkü söylendi

Yayla Mesleki ve Kız Teknik Anadolu Lisesi özgün dekorlarıyla renk kattığı konserde, 13 kadın 4 erkek koristten oluşan koro toplam 18 türkü seslendirdi. Pir Sultan Abdal, Neşet Ertaş, Özay Gönlüm, Aşık Mahzuni Şerif, Aşık Veysel,  Muhlis Akarsu, Ali Ekber Çiçek gibi ölümsüz ozanların yaktığı türkülerinin yanı sıra Anadolu’nun değişik yörelerinden deyiş ve türküleri de seslendiren koro, her yöreden seslendirdiği oyun havasıyla konseri tamamladı.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: