CHP’de ilk açıklama Turpçu’dan

24 Haziran 2018’de gerçekleşecek olan seçim nedeniyle CHP kanadında ilk resmi açıklama Milletvekili Şerafettin Turpçu’dan geldi.Turpçu, “Değerli Zonguldaklı hemşerilerim ve Cumhuriyet Halk Partili çok kıymetli yol arkadaşlarım, 24 Haziran 2018’de çok önemli bir seçime gireceğiz. Bu son 3 yılda, benim milletvekilliğim döneminde referandum dahil yapılacak 4. seçim olacaktır.”dedi

Tupçu, AKP iktidarının 16 yıllık uygulamalarını eleştirdiği açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Bu hayati süreç, tüm demokrasi ve Cumhuriyet güçlerinin kenetlenme zamanıdır, partimizin bir olma, bütün olma zamanıdır. Bu süreçte kimseyi kırmadan, dışarda bırakmadan, incitmeden, parti üyelerinin gönüllü birlikteliğini sağlayarak, tüm gücümüzle 24 Haziran 2018 seçimlerine odaklanmalıyız. Bu günün bir daha telafisi olmayacaktır, bu kadar hayati bu kadar önemli bir seçime gireceğiz. 24 Haziran 2018 seçimleri, 16 yıl boyunca ülkemize, halkımızın onuruna, geleceğine, umutlarına yapılan büyük kötülüklerin hesabını sorma günüdür.

“Bu mücadelede hepimize genç, yaşlı, kadın herkese çok büyük görev düşmektedir. Bizler kadınımız, gencimiz, hepimiz birlikte çalışıp, birlikte kazanarak ülkemizi hak ettiği aydınlık, umut dolu yarınlara taşıyacağız, taşımak zorundayız. Cumhuriyeti kuranların emanetini gelecek nesillerimize güvenli şekilde teslim etmek zorundayız.”

Turpçu açıklamasının son bölümünde aday adayı olduğunu dile getirdi ve destek istedi, “Ve ben; örgütümüzün takdirine güvenerek, ülkemizin geleceği ve çocuklarımız için vereceğimiz mücadeleyi sürdürmek için, onurlu, adil ve özgür bir Türkiye yolunda mücadelemi sürdürmek için, 24 Haziran 2018’de yapılacak genel seçimlerde, CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı olduğumu bilgilerinize saygıyla sunarım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: