MHP İl Başkanı Ayan; “Bahçeli Bey Evet Derse Adayım”

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, seçimlerin 24 Haziran’da yapılmasının kararlaştırılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ayan kararın evet denilen sisteme geçiş için zaruri olduğunu belirtirken, kendi adaylığı ilgili de konuştu.

“Bu sistemin fiiliyata geçmesi için bu seçim artık kaçınılmazdı.”

Ayan yaptığı açıklamada; “Öncelikle bu seçim kararı vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun. Türkiye demokratik ve seçimlerini sağlıklı yapabilen bir ülke. Dolayısı ile bu vesile ve şartlar ile vatandaşa başvurulmuş demektir. Dolayısı ile referandum yapılmıştı bu ülkede ve orada da bu çağrıyı fikri durumu fiili duruma çevirmek için genel başkanımız yapmıştı. Referandumda da vatandaşlarımız bu sisteme evet demişti ki ortada onaylanmış bir evet sistemi varken haliyle hukuki ve resmi olarak uygulanmamış bir istenen sistem söz konusuydu. Bu sürecin dalgalanmaları da önümüzdeki günlerde hukuki ve ekonomik olarak sıkıntılara yol açacaktı. Bu sistemin fiiliyata geçmesi için bu seçim artık kaçınılmazdı.”

“Kısa bir zamanda hazırlamak gerekiyor.”

“Yaklaşık bir yıldır hem yerel basında hem de ulusal basında seçimle ilgili beklentiler vardı. Bu halkın beklentisi idi. Bundan sonra örneğin iş adamlarının yapacağı yatırımlar ile ilgili bir kaygı duyacaklarını zannetmiyorum. Evet kısa bir zamanda hazırlamak gerekiyor. Bundan birkaç ay önce de zaten genel başkanımızın bizden teşkilatlanma ile ilgili istediği bir rapor mevcuttu. Teşkilatların eksiklerinin giderilmesinden sandık başkanlarının ve sandık görevlilerinin isim listelerine kadar yazılması gereken bir rapor bizden istenmişti. Bu bakımdan biz konuya hazır olduğumuzu söylüyorduk. Böyle oldu ve bundan hiçbir vatandaşımızın endişesi olmasın ki bu seçim Türkiye’nin bazı eksikliklerinin yerine getirilmesi açısından çok önemli bir seçimdir. Daha da erkene alınması çok daha hoş olmuştur. Ülkedeki beklentileri ve belirsizlikleri ortadan kaldıracaktır.” dedi

“‘Ayan hazırlan seni Milletvekili adayı yapacağız’ derse bu görevi de seve seve kabul ederim.”

Ayan ayrıca Milletvekilliği Adaylığı’nın kendisine sorulması üzerine yaptığı açıklamada ise; “Bir il Başkanı olarak kamuoyunu tarafından artık Milletvekilliği adayı olmam konusunda güzel teveccühler alıyorum. Bunlar benim için ve partim adına güzel şeyler. Ancak, bunun için Genel Merkezinde isteği önemli. Şu anda yürüttüğüm bir İl Başkanlığı var. Onu da en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ancak Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey, ‘Ayan hazırlan seni Milletvekili adayı yapacağız’ derse bu görevi de seve seve kabul ederim. Şuanda Genel Merkezimiz 81 ilde MHP teşkilatları ile görüş alış verişinde, Ülkemize ve illerine faydalı olacak en iyi adayları çıkarmak içinde yoğun şekilde de çalışmaktadır. Dediğim gibi Genel Başkanımız isterse bu görevi seve seve kabul ederim.” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: