CHP İl Başkan Başoğlu; “İktidar Değişikliğini İki Ay Erkene Aldılar!”

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu, 24 Haziran’a alınan erken seçimiçin konuştu. “İktidarın değişeceği süreyi 2 ay erkene aldıkları için AKP ve MHP’ye teşekkür ederim” diyen başoğlu açıklamasında CHP’nin 16 Nisan Referandumu’ndan beri seçimlere hazırlandığını söyledi.

 

“CHP 16 Nisan Referandumu bittiği gün aslında seçim çalışmalarına başladı.”

Başoğlu’nun açıklaması şöyle ;”Öncelikle 24 Haziran’da yapılması öngörülen seçimlerin ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. CHP aslında 7 Haziran, 1 Kasım Seçimleri ve akabinde Referandum sonrasındaki ilk günden itibaren seçimlere hazırlanmaya başlamıştır. Tüm yapısı ve örgütleri ile, tüm partilileri ile; sandık sorumlularından müşahitlerine, kadın kollarından gençlik kollarına, belde ve ilçe başkanlarından en ücra köşedeki üyesine kadar CHP 16 Nisan Referandumu bittiği gün aslında seçim çalışmalarına başladı. Yani seçim CHP için 16 Nisan’da bitmedi aslında 16 Nisan’da başladı.

“Ortalıktaki fecahat çok açık bir şekilde gözüküyor”

Bugün gelinen süreçte ekonominin geldiği nokta ortada. Bugün gelinen noktada AKP’nin ekonomiyi yönetemeyeceğinin, Doların ve Euro’nun bu seviyelerde iken ekonomiyi tutamayacağının, mazotun 5,65 TL ve benzinin 6 TL’yi aştığı yerde aslında vatandaşın nereye götürüldüğünün bir göstergesi. Emeklinin durumu ortada, işçinin durumu ortada, işsizin durumu ortada, esnafın durumu ortada… Bugün gelinen süreç içinde esnaf kepenk kapatmak zorunda kalıyorsa, emekli çocuğu işsiz olduğu için torununa bakmak zorunda kalıyorsa, işçi asgari ücretle açlık sınırının altında yaşamaya çalışıyorsa, ülkede 7 ila 10 milyon arasındaki işsizi artık konuşamıyorsak bile; ortalıktaki fecahat çok açık bir şekilde gözüküyor demektir.

“Akşam Rusya ile sabah Amerika ile tavır alınıyor”

Türkiye’nin sınırdaki komşuları kanla, savaşla, ölümle her gün yaşıyorken akşam Rusya ile sabah Amerika ile tavır alınıyor. Bu tablonun üzerine bir de OHAL durumu kalkmamışken ve KHK’lar ile ülke yönetiliyorken CHP ve diğer partiler seçime gidecek. Bu seçim neyi gösterecek derseniz; seçimin 24 Haziran’a çekilmesi kendi gidişlerini biraz hızlandırdı diyebiliriz. Kasım ayı içinde erken seçim olsaydı birkaç ay daha fazla iktidarda kalabileceklerdi. 24 Haziran’da iktidarın değişmesi sürecini hızlandırmış oldular, bu sebeple AKP ve MHP’ye bu kararları için teşekkür ederim. 24 Haziran Türkiye Cumhuriyeti’nde iktidarın değiştiği, ekonominin güçlendiği, üretimin arttığı, dış politikada daha da güçlenildiği bir sürecin bir göstergesi olacaktır.

“AKP ve MHP’ye bizi kendilerinden kurtarmak sürecini iki ay erkene aldıkları için teşekkür ediyoruz.”

Bu yüzden 24 Haziran Türkiye’nin yeniden ayağa kalktığı,yeniden şaha kalktığı, sadece betonlarla değil, sadece istihdamın olmadığı yatırımlarla değil onlar ile birlikte ekonominin şaha kalkacağı bir dönemin başlangıcı olacak. Bu münasebet ile AKP ve MHP’ye bizi bu kaotik yapıdan ve kendilerinden kurtarmak sürecini iki ay erkene aldıkları için teşekkür ediyoruz.”

 

Haber: Susma Gazetesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: