Ayan Adaylığını açıkladı, Görevi Soydaş’a bıraktı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, 26 Nisan 2018 günü MHP Zonguldak İl Binası’nda yaptığı basın toplantısı ile MHP Zonguldak İl

Başkanlığı görevinden istifa ederek MHP’den Milletvekili adaylığını açıkladı. Yönetim kararı ile İl Başkanlığından boşalan koltuğa ise il teşkilatın görevini sürdüren Metin Soydaş’ın görevlendirildiğini söyledi.

Ayan yaptığı açıklamada, MHP Zonguldak Milletvekili adayı olduğunu belirterek şunları söyledi;

“BugünMilliyetçiHareketPartisiolarakçokonurlandığımıvebirduygusallıkyaşadığımısizlerlepaylaşmakistiyorum. 24 Haziran’da ülkemizde bir erken seçim söz konusudur. Bununla ilgili olarak başta İl yöneticilerimiz, ilçe başkanlıklarımız, Ülkü ocaklarımız, kadın kollarımız tarafından gelen talep doğrultusunda bir yola çıkmayı düşündüm. Genel başkanımızdan bir onay istedim. Dünitibariylegenelbaşkanımızakonuyuarzettiğimdebenimiçinçokönemliolanbirömrümboyuncaunutmayacağımikicümlesiolmuştur. ‘YıllardırilbaşkanlığınılayıkıylayapıyorsunZonguldak’tasendendahaiyiadaymıolacaktır, çık bu seçimi alda gel’ deyip bizi görevlendirmiştir. Bu benim için çok önemli ve duymak istediğim bir cümledir. Zonguldak’ınMHP’yeveçıkaracağıMilletvekillerineşiddetleihtiyacıvardır. Bugün il yönetim kuruluna da istifa dilekçemizi sundum. Dolayısıyla yönetim kurulumuz kararı almıştır. Bununyanısıratüzüğümüzgereğipartimizinişleyişorganlarınındevametmesibakımındanyıllardır İl Başkan Vekilliği görevini sürdüren Ali Metin Soydaş arkadaşımız il başkanlığına görevlendirilmiştir. Yönetim kurulumuzun oy çokluğu ile kendisi de bu görevi kabul edilmiştir. Biz kendisinin yanında ve arkasında olacağız. AynızamandaMHP’yekatkıvermekiçinyanımızdabulunanTanerKayıÇatalağzıBelediyesi’ndeBaşkanYardımcılığıyaparkenböylesibirsüreçtebizekatkısağlayabilmekiçinçıktığımızbuyolakatılmıştır. Bizleri onura etmiştir. Bugün Milliyetçi HareketPartisi’nemüracaatederekadayadaylığınımüracaatınıyapacaktır. Partimize vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkürediyorum.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: