Başoğlu, kısa sure önce geldiği İl Başkanlığı görevinden istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu basın toplantısı yaparak Milletvekili adaylığı için İl Başkanlığı’ndan istifa ettiğini açıkladı.

Başoğlu’nun yerine İl Başkanlığı koltuğuna Vekaleten Hakkı Güney oturacak.

Umut Başoğlu’nun kısa sure once il başkanlığına seçilmesi ve şimdi Milletvekilliği için istifa etmesi kamuoyunda hoş karşılanmadı

“24 Haziran seçimleri ülkemize hayırlı olsun”

CHP İl Başkanı Umut Başoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimleri ile ilgili genel merkezimizin il ve ilçe başkanlıklarına göndermiş olduğu talimat gereği 26 Nisan tarihinde istifaların saat 17:00’a kadar teslim edilmesi gerekiyordu. 2009 yılında il genel meclisi üyesi olarak, 2011 yılında Çaycuma ilçe Başkanlığı, 2015 yılında CHP’de Milletvekili aday adaylığı ve şu anda İl Başkanı olarak görev yapmış olduğum CHP’den Milletvekili aday adaylığı olmak için istifa ettim. Öncelikle 24 Haziran seçimleri ülkemize hayırlı olsun. Zor bir süreçten geçtiğimizi hepimiz farkındayız. Hep söyledigim gibi Türkiye Cumhuriyeti’nde Ak Parti’nin 16 yıllık iktidar dönemi içerisinde bir çok tanımın içeriğini değiştirildiğinden hep bahsettik. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2002’de demokrasi kurtarabilmek adına nasıl mevcut Cumhurbaşkanının aday yapılmasında büyük emeği büyük payı varsa yine bugün siyasi hayatımızın Türkiye’de ki yeni doğan İYİ Parti’nin seçimlere girememesi için verilen mücadele aslında hep birlikte tanıklık ettik. Bu verilen mücadele içerisinde hem demokrasiden bahsedenlerin hem özgürlükten bahsedenlerin nasıl milli iradeye vurmaya çalıştıklarını hep birlikte gördük. Bir taraftan demokrasi bir taraftan özgürlükler bir taraftan milli irade ama milli iradenin tecelli etmemesi için her türlü farklı farklı yasalar, kanunlar, kararlar bunları hep birlikte ülkede yaşadık.

“CHP Türkiye’de ve dünyaya örnek olacak bir kararın daha altına imza attı.”

Cumhuriyet Halk Partisi geçen hafta Türkiye’de ve dünyaya örnek olacak bir kararın daha altına imza attı. Bu karar seçimlere girememe noktasında hareket edilen ve seçimleri girmemesi için her türlü mücadeleyi verdikleri bir siyasi partinin seçimlere girebilmesi Türkiye demokrasisine darbe vurulmasını engellemek adına mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi 15 Milletvekili İyi Parti’ye geçiş yapmıştır. Seçimleri Türkiye Cumhuriyeti’ndeki demokrasiye, özgürlükleri bu anlamdaki milli iradeye darbe vurulması Türkiye’nin partisi, halkın partisi, Cumhuriyet’in emniyet sibobu Cumhuriyet Halk Partisi tarafından engellendi.

“15 Milletvekilimi’ze ve Tüm Parti Yönetimlerimize Teşekkür Ederim”

Kim ne derse desin biz bu arenaya sadece siyasi rakibimiz olarak bakmadık biz bu arenada sadece çıkarlarımız, menfaatlerimiz doğrultusunda hareket etmedik. Biz bu arenada küçük olsun bizim olsun mantığıyla hiç konuşmadık. Bir siyasi partinin seçime girmesi için demokrasiye tekrar Türkiye’de ve dünyada örnek olabilmesi noktasında büyük bir adım atmıştı Cumhuriyet Halk Partisi. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şahsım ve partim adına teşekkür ediyor. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere 15 Milletvekilimi’ze ve tüm parti yönetimlerimizi ve bu konuda İYİ Parti yöneticilerine de ayrı ayrı teşekkürü borç biliriz. 24 Haziran seçimleri ülkemizin geleceğinin ve kaderini belirleyecek seçimler, rejimin oynanacağı seçimler tek adam iradesine yürünecek seçimlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak 24 Haziran’da Mustafa Kemal Atatürk’ün birkaç gündür takvim yapraklarında ve sosyal medyada yayınlandığı gibi geldikleri gibi giderler sözü ile bu konuyu bitirmek istiyorum. Adaylığımız 24 Haziran’da yapılacak seçimlerle ilgili Zonguldak için bölgemiz için hayırlı uğurlu olsun. 24 Haziran Türkiye Cumhuriyeti’nin Akp iktidarından ve onun yandaşlarından kurtulacağı bir tarih olacaktır.”

Ardından Umut Başoğlu İl Başkanlığı’na vekaleten örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hakkı Güney’i vekalet edeceğini, Yönetim Kurulunun ise daha sonra kendisine toplanarak yeni İl Başkanını görevlendirme yapacaklarını belirtti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: