AKP’li Çağlayan; “15 Vekil İçin Kira Sözleşmesi Yapıldı Mı?”

AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, CHP’den İYİ Parti’ye geçen 15 Milletvekili hakkında değerlendirmede bulundu. CHP’den Milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığından istifa eden Umut Başoğlu’nu hedef alan Çağlayan, Başoğlu’nun CHP İl Başkanı seçildiği dönemde MHP İl Başkanı olan Hamdi Ayan hakkında söylediği “MHP’li Hamdi Ayan başkanlık masasını Ak Parti’ye taşısın. Hem kira derdinden de kurtulur” sözlerini hatırlattı. CHP’nin de İYİ Parti’ye geçen vekiller için kira sözleşmesi yapıp yapmadığını soran Çağlayan, 15’liler vurgusu için de Çanakkale vurgusu yaptı.

“ASIL 15’LİLER ÇANAKKALE’DE KAHRAMANDI”
CHP’den İYİ Parti’ye geçen Milletvekillerinin demokrasi kahramanı olmayacağını 15’lilerin kahramanlıklarının orijinalinin Çanakkale’de yaşandığına dikkat çeken AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Geldiğimiz yeni süreçte erken seçim kararı ile birlikte hareketlenmeler yaşanmaya başladı. Buda siyasete bir heyecan kazandırıyor. Bu heyecan ile birlikte yeni kazanımların elde edilecek olması bizleri Zonguldak adına umutlandırıyor. Tabi bu yeni süreçte bazı partilere farklı partilerden geçişler söz konusu. Biz bunu değerlendiriyoruz ama bu onların kendilerinin kararları. Yalnız benim takıldığım tek konu bu şahıslara demokrasi kahramanı denmesi. Demokrasi kahramanı olsalar kendileri de mutlu olurlardı ancak o açıklama sırasında biz yüzlerinde o mutluluğu göremedik. Aslında kendilerinin yaşamış olduğu utanç yüzlerine yansımıştır. O açıklamada başları dik değil, karşıya değil yüzleri yere bakan milletvekilleri gördük. Bu geçişi milletimiz değerlendirecektir. Biz kahramanlığı Çanakkale’deki on beşlilerden biliriz. Birbirini farklı pazarlıklar ile tolere edenlere kahraman denmiyor. O listenin içinde CHP Zonguldak Milletvekili olması da vatandaşlarımızı üzmüştür. Keşke Zonguldak’ın adı böyle karanlık bir listede olmasaydı. Biz parti olarak yasal ittifakların önünü açtık. Yasal olarak ittifak yapılabilirdi. Bu şekilde transferlere gerek yoktu” dedi.

15 VEKİLE KİRA SÖZLEŞMESİ YAPILDI MI?
CHP Zonguldak eski İl Başkanı Umut Başoğlu’na sert sözler ile yüklenen Ak Partili Çağlayan, “CHP’nin eski il başkanı Umut Başoğlu, MHP ile ittifak yaptığımız dönemin başında MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan için yakışık almayan bir cümle sarf etmişti. Başoğlu, “Hamdi Ayan masasını, sandalyesini alsın, Ak Parti’ye geçsin. Kira derdinden de kurtulsun” gibi çirkin sözlerde bulunmuştu. Böyle konuşan insanların kendi milletvekillerini başka bir partiye gönderdiklerinde acaba kira sözleşmesi yaptılar mı? Bu soru akıllara gelmiyor değil. Bunun karşılığında mı kiraladılar? Bunu sormak lazım. Çünkü yasal olarak ittifak yapan bir partinin başkanına bu yakıştırmayı yapan demek ki ‘kişi kendinden bilir işi’ sözünü doğrular nitelikte” ifadelerini kullandı.

24 HAZİRAN’DAN SONRA MEMLEKET İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU
Çağlayan açıklamasında son olarak; “İktidar olarak iyi bir muhalefet bizim için de olmazsa olmazdır. Biz vatan, bayrak ve millet çıkarlarında davranan iyi bir muhalefete ihtiyaç duyuyoruz. 24 Haziran tüm seçime girecek partilerimiz için hayırlı olsun, hepsi muhakkak ki bizim partilerimizdir. 24 Haziran’dan sonra muhalefeti ile iktidarı ile vatanımıza, milletimize daha faydalı olmak için el birliği ile gayret edeceğiz.” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: