MHP Yeni İl Başkanı Soydaş; “İki Vekil Sınırındayız!”

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan’ın milletvekilliği adaylığı sebebiyle istifasının ardından Ayan’dan görevi devralan Metin Soydaş, göreve başlamasının ilk gününde seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Zonguldak’tan iki milletvekili çıkartmak doğrultusunda çalıştıklarını belirten Soydaş, bu konuda ellerindeki veriler ışığında sınırda olduklarını söyledi. Soydaş’ın açıklaması şöyle:

“Biz bugün itibari ile seçim çalışmalarına başladık ve Zonguldak’ta yaptığımız çalışmalar sonucunda gördük ki iki milletvekili kazanmanın sınırındayız. Tabi Zonguldak’tan Hamdi Ayan Bey’i Ankara’ya Milletvekili olarak göndereceğiz ama burada şu da var ki Hamdi Ayan’ın milletvekili olması Zonguldak’ın sorunlarının doğru bir şekilde gündeme getirilmesi ve Bakan olarak görevlendirilmesi anlamına da gelir, halkın bu şekilde düşünmesi gerekir. Buradan hareketle Zonguldak, Bartın ve Karabük birlikteliği, bölge istişareleri yapılacaktır.

Şu anda bu konuda genel merkezin yaptığı bir anket var ve biz de bir anket yapacağız. Mahalle ve köy çalışmaları ve de sandık görevlerine kadar da hazırız. Cadde üzerinde bir seçim bürosu açmak gibi bir düşüncemiz yok çünkü biz vatandaş neredeyse oraya gideceğiz.

Ak Parti’nin açacağı seçim bürolarında Cumhur ittifakı dolayısı ile ortak bulunacağımız ile ilgili bir karar da henüz yok. Şu anda gözüken Ak Parti’nin ve MHP’nin ayrı ayrı çalışma yapmasıdır. Ama tabi ki bu büroları ziyaret edeceğiz.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: