Fulya Ölmez’in, “DERUNİ’ adlı Romanı okuruyla buluştu

Zonguldak’ın yetiştirdiği Genç Yazarlardan Fulya Ölmez İstanbul’dan sonra Zonguldak’ta da Romanını tanıttı.Atatürk Kültür Merkezi’nde sevenleri ile buluşan Ölmez Romanı “DERUNİ’yi imzaladı.

Ölmez; “Benim en büyük hayallerimden biri kütüphanemde kendime ait kitaplarımın olmasıydı” diye devam eden açıklamasında, ” İstanbul’dan sonra bu ikinci imza günüm olacak,insanın kendi memleketinde,yanında ailesi ve dostları varken bu organizasyonu yapmak hem heyecan hem de onur verici bir durum.Benim en büyük hayallerimden biri kütüphanemde kendime ait kitaplarımın olmasıydı.Bugün buraya buraya bir hayalin filizlenmesine ortak olmak için buluştuk.

İzninizle kitabı çok kısa özetlemek istiyorum.

Bu kitapta, önce zamana ve insanlara rağmen akın akın yaşanan tam 19 yıl, ardından ise, kalıplarından kurtulalı çok olmuş, duvarlarının belini bükmüş bir kadın size merhaba diyecek   Bu kadının özellikle bu topraklarda bir kadının size anlatmak istediği çok şey var.  ‘olması gereken bu ‘ile başlayan her cümleye gülümseyip sırtını dönmüş, doğru diye empoze edilmeye çalışılan her şeyin herkeze göre doğru olmasının imkansız olduğunu bilecek kadar , aşkın tek bir kalıbının olmadığını , tek bir an’a tek bir gülüşe , tek bir bakışa yada esen bir rüzgarla gelen bir saniyelik kokuya bile duyulan duygu sarmalının aşk olabileceğini kavramış bir kadın bu.”

“Roman yazmak gerçekten sancılı bir süreç. Tarihler , mekanlar , olaylar , yaratmak, insanlar oluşturup onlara ruhlar karakterler inşa etmek eğlenceli olduğu kadar zor bir durum.Kitabımda 19 yıl sonrasından geçmişe dönerek flash back yaptım. Bu yüzden kitabın içeriği hakkında fazla bilgi veremiyorum.”

Burada temel konu , bir aşk hikayesi kesinlikle değil duyguların kimyası. Literatüre geçmemiş yüzlerce duygu durum varken her duyguya bir isim vermeye çalışmak trajedinin temeli . Diagoya ‘ben senin aşık olduğun kadınlara bile aşık oldum ‘ diyen fridaya saplantılı damgasını vurmak gibi mesela.

Kitapta anlatmak istediğim iki kavram var .Biri zaman öteki aşk…

Aşk zamana direnir mi, zaman aşkı yok eder mi?… bu iki kavramı tanımlar ,örneklemeler ve başlıklar halinde ders kitabı yazsaydım çok etkili olmayacaktı.Bu yüzden bedenler, ruhlar ve olaylar katarak roman haline getirip ete kemiğe büründürdüm. Ben tuvana ve parssı çok sevdim umarım sizde okuduktan sonra çok seversiniz.”diye ekledi.

İmza  etkinliğinde Fulya Ölmez’in arkadaşları,dostları da kısa kısa değerlendirmelerde bulundular, Yazar’a başarı dileklerini ilettiler.Söyleşi sonrasında Fulya Ölmez kitabını imzaladı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: