Demirtaş, Seçim Startını GMİS’ten verdi

Demirtaş; “Zonguldak’ın yolları ve tünelleri yılan hikayesine döndü. Zonguldak-Ereğli yolu hala devam ediyor. Ereğli-Devrek yolu bitmeyen bir aşk hikayesine döndü. Köy yolları yapılmadı, köy yolları delik deşik köstebek yuvası gibi. Çaycuma Havaalanı ile ilgili bir sürü yazı yazdık ‘Burayı neden yazmıyorsunuz’ diye. Şimdi bir cihaz varmış, fiyatı 700 bin dolar bir cihaz. Bu takılırsa iç ve dış seferler başlayacakmış. Bir başka konu ise Filyos Projesi, 16 yıldır ne konuşuyorsak yine onu konuşuyoruz. Filyos Projesi bu hızla giderse 30 yılda ancak biter”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Birinci Sıra Adayı Ünal Demirtaş İl Başkanlığında Basın Toplantısı yaptı.Bir anlamda da seçim startını veren Demirtaş,açıklama sonrasında ilk Ziyareti GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye yaptı. İl Başkanlığında açıklama yapan CHP Milletvekili Ünal Demirtaş; şu görüşleri dile getirdi; ” Milletvekili Adayı Demirtaş, 2011 yılındaki seçimlerde 5. Sıra adayı, 2015 seçimlerinde 2. Sıra adayı ve 2018 seçimlerinde 1. Sıra adayı gösterildiğini belirterek 2011 yılından bu yana hep Zonguldak’ta hep aynı şeylerin konuşulduğunu ifade etti. AK Parti iktidarında ‘Türkiye büyüdü’ dediler ama Zonguldak küçüldü. Bu da AK Parti iktidarının Zonguldak’ı yanlış bir noktaya sürüklediğini gösteriyor.

Demirtaş;” EreğliDevrek yolu bitmeyen bir aşk hikayesine döndü”

Zonguldak’ın yolları ve tünelleri yılan hikayesine döndü. Zonguldak-Ereğli yolu hala devam ediyor. Ereğli-Devrek yolu bitmeyen bir aşk hikayesine döndü. Köy yolları yapılmadı, köy yolları delik deşik köstebek yuvası gibi. Çaycuma Havaalanı ile ilgili bir sürü yazı yazdık ‘Burayı neden yazmıyorsunuz’ diye. Şimdi bir cihaz varmış, fiyatı 700 bin dolar bir cihaz. Bu takılırsa iç ve dış seferler başlayacakmış. Bir başka konu ise Filyos Projesi, 16 yıldır ne konuşuyorsak yine onu konuşuyoruz. Filyos Projesi bu hızla giderse 30 yılda ancak biter. Ereğli’deki tersaneler çürümeye mahkum edildi. Zonguldak’a bir çivi bile çakılmadı, TTK kent için hayati bir önem taşıyor. 2011 seçimlerinde TTK’ da 3 bin 500 açık, 2015 seçimlerinde 5 bin açık, 2018 seçimlerine hazırlanıyoruz; şimdide TTK’de 6 bin 800 işçi açığı var. Sonuç olarak 16 yılda AKP hiçbir sorunu çözmedi.

Demirtaş; “Yalan siyaset üzerinden yarış olmasın”.

Diğer siyasi partilerin milletvekili adaylarını da tebrik ediyorum. Centilmence bir yarış olsun. Yalan siyaset üzerinden yarış olmasın. Bundan uzak durulsun, doğrularla gerçek üzerinden siyaset yapılsın. Zonguldak’ ta hep doğrular ve gerçekler söylenilsin. 24 Haziran’ da Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Bunu görüyorum ve biliyorum. Yeni dönemde CHP iktidarda olacak. İktidarın bir ucundan tutacak, Türkiye’de aydınlık günler başlayacak. Sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olduğunda dolar 3 TL. nin altına düşecek. Çünkü Türkiye piyasasına bir güven gelecek. Türkiye yeniden parlamenter rejime geri dönecek. Hukuk Devletinin, kuvvetler ayrılığının, basın özgürlüğünün, temel hak ve hürriyetlerin yeniden tesis edilecek. Hepimizi huzurlu ve aydınlık günler bekliyor. Diğer siyasi partilerin milletvekili adaylarını da tebrik ediyorum. Centilmence bir yarış olsun. Yalan siyaset üzerinden yarış olmasın. Bundan uzak durulsun, doğrularla gerçek üzerinden siyaset yapılsın. Zonguldak’ ta hep doğrular ve gerçekler söylenilsin. 24 Haziran’ da Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Bunu görüyorum ve biliyorum. Yeni dönemde CHP iktidarda olacak. İktidarın bir ucundan tutacak, Türkiye’de aydınlık günler başlayacak. Sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olduğunda dolar 3 TL. nin altına düşecek. Çünkü Türkiye piyasasına bir güven gelecek. Türkiye yeniden parlamenter rejime geri dönecek. Hukuk Devletinin, kuvvetler ayrılığının, basın özgürlüğünün, temel hak ve hürriyetlerin yeniden tesis edilecek. Hepimizi huzurlu ve aydınlık günler bekliyor.

GMİS’i Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve 1’inci sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş ile CHP Zonguldak İl Başkan Vekili Hakkı Güney, 21 Mayıs 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mitinginin ardından Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek Genel Başkan Ahmet Demirci ile görüştü. Ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreter Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri de hazır bulundu. Demirtaş, “Önümüzdeki süreçte de her zaman için Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) ayağa kalkması noktasında, işçi açıklarının giderilmesi noktasında, iş kazalarının önlenmesi noktasında, örgütlü toplum-emekçi yığınlarının milli gelirden daha fazla pay alması noktasında her türlü gayreti göstereceğimi şimdiden burada, sizlerin huzurunda tüm Zonguldak’a, tüm Türkiye’ye söz verdiğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş; “Kısmet ki bir maden işçisinin çocuğu olarak bu salona her geldiğimde duygulanıyorum. Kısmet ki bir seçim çalışmasının startını Genel Maden İşçileri Sendikası’ndan başlatmak nasip oldu. Önümüzdeki süreçte de her zaman için Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) ayağa kalkması noktasında, işçi açıklarının giderilmesi noktasında, iş kazalarının önlenmesi noktasında, örgütlü toplumemekçi yığınlarının milli gelirden daha fazla pay alması noktasında her türlü gayreti göstereceğimi şimdiden burada, sizlerin huzurunda tüm Zonguldak’a, tüm Türkiye’ye söz verdiğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

GMİS Genel Başkanımız Sayın Ahmet Demirci ve yönetim kurulu üyelerinin tamamına teşekkürlerimi sunuyorum”. GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci de ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz 3 yıllık görev süresi boyunca her zaman bizim yanımızda yer aldı. Bir sorunumuz olduğunda ilk önce koşan arkadaşlarımızdan, vekillerimizden biri oldu. Biz maden işçileri olarak kendilerine başarılar diliyoruz. Bundan sonraki çalışmalarında da bizim arkamızda, bizim yanımızda, Zonguldak’ın yanında olacağını biliyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Zonguldak’ın yolları ve tünelleri yılan hikayesine döndü. Zonguldak-Ereğli yolu hala devam ediyor. Ereğli-Devrek yolu bitmeyen bir aşk hikayesine döndü. Köy yolları yapılmadı, köy yolları delik deşik köstebek yuvası gibi. Çaycuma Havaalanı ile ilgili bir sürü yazı yazdık ‘Burayı neden yazmıyorsunuz’ diye. Şimdi bir cihaz varmış, fiyatı 700 bin dolar bir cihaz. Bu takılırsa iç ve dış seferler başlayacakmış. Bir başka konu ise Filyos Projesi, 16 yıldır ne konuşuyorsak yine onu konuşuyoruz. Filyos Projesi bu hızla giderse 30 yılda ancak biter”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: