İnce; Ehliyete liyakata bakacağız. Türkiye’yi barıştıracağız”

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Madenci Anıtı’nda Zonguldak’tan ülkeye seslendi ‘Sesi kısılacak ve Zonguldak’ta ki mitinglere katılamayacak’ eleştirileri ile miting konuşmayan başlayan İnce “Tam iptal edecektik, baktık ki yandaş medya saldırıyor. Dedim ki arkadaşlara yiyelim iğneyi gidelim. Zaman dar, işimiz çok. Sesimiz kötü olabilir ama sözümüz doğrudur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin(CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Zonguldak’tan ülkenin dörtbir yanına mesaj verdi.Zonguldak Madenci Anıtı’nda konuşan CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, şu mesajları verdi; “Dün biraz sesim kısıldı doktorlar dedi ki sesini biraz dinlendir. Tam iptal edecektik, baktık ki yandaş medya saldırıyor. Dedim ki arkadaşlara yiyelim iğneyi gidelim. Milletvekili adayları listeleri açıklanıyor. Zaman dar, işimiz çok. O yüzden bunlara takılmayın. Televizyonlara akşam çıkan anketçileri ciddiye almayın. Onlar birilerinin sözcüsü. Ne araştırması yapıyorsun gel takıl peşime gel peşimden. Biz bu seçimi alacağız. Dün Adana’da muhteşem manzarayı görmenizi isterdim. 100 bin kişi, sonunu göremiyordum. Sesimiz kötü olabilir ama sözüm doğrudur.

“Saray’ın maliyeti; 747 trilyon, 3000 koruma, 300 araç 2 milyar dolar”

“İlk kez Türkiye’de yıllardır duyduğumu şey, ‘Ey milletim kemer sık’ tasarrufu sık vardır. Bu sefer kemer sıkma sırası devlette olacak. İsraf ekonomisinden insaf ekonomisine geçeceğiz. O Saray’da yaşamayacağım söz. 14 sene kirada oturdum, 1,5 sene önce evimi aldım. Ben evimde sarayda yaşıyormuş gibi mutlu oluyorum. Ben orada oturacağım. Saray’ın maliyeti; 747 trilyon, 3000 koruma, 300 araç 2 milyar dolar. ‘Parayı nereden bulacaksın Muharrem İnce?’ diyor. Sen parayı nereden bulduysan oradan bulacağım.”

“FETÖ ile birlikte soruları çaldılar yandaşlara verdiler”

“Eğitimden memnun musunuz? O masanın etrafında Ak Partililer olacak. İYİ Partililer olacak, Demokrat Partililer olacak. Milli Eğitim politikasında önce uzlaşacağız. Benim öğrencilerime yazık. 24 Haziran’da üniversite sınavı vardı. Sınava iki ay kala tarihini değiştirdiler. Hayatta en önemli şey çocuğumuz diyorsunuz da çocuğunuzun eğitimi çok mu önemsiz? FETÖ ile birlikte soruları çaldılar yandaşlara verdiler. Öğretmenlik yaptığım zamanda sınav kağıtlarında isimleri kapatıp adil olayım diye isimlerini okumadan okurdum. 81 milyon Türkiye çocuklarını ücretsiz sınava sokamıyorsam yazıklar olsun.”

“4 milyon Suriyeliye bakıyor ama Suriye’de büyükelçisi yok”

“Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyelini iyi değerlendirirsek bize 100 lazımken 130 üretebiliriz. Her yıl 10 bin gencimizi yurtdışına çıkaracağız. O meydanlarda ‘Tezek, pislik’ diyecek ben ‘Gelecek’ diyeceğim. Dış politikamız ayaküstü, radikal, medyatik açıklamalardan uzak olacak. Kararlı tutarlı bir dış politika. Atatürk’ün yaptığı gibi. Atatürk 1935’lere gelince dünya savaşını görür, doğuda Sadabat Paktı’nı kurar. Batı’da Balkan Paktı’nı kurar. ABD’li büyükelçi Atatürk’e sorar savaşta Yunanistan’dan neden tazminat istemediniz? Barışın getirisi tazminattan daha fazla olduğu için tazminat istemedik der Atatürk. Koca Türkiye cumhuriyeti 4 milyon Suriyeliye bakıyor ama Suriye’de büyükelçisi yok. Ben seçildiğimde oraya büyükelçiyi göndereceğim. Ey Amerika, ey Rusya.. Dış politika böyle yapılmaz.”

 “Türkiye’ de her şey düzelecek.”

“Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. Çiftçiye mazot 3 lira olacak. Öğrencilere 1000 lira. Bunu size Türkiye Cumhuriyeti verecek. Öğretmenler ve polisler söz 3.600 ek göstergeyi vereceğiz. Polis memurlarına haklarını ödeyeceğiz ve sendikalı olacak. Uzman çavuşlara da verdiğim sözün arkasındayım. Emekliler önce gençlere, gençler ülkeyi kalkındıracak emekliler de rahat yaşayacak. Tek dertleri benim diyor. Bizim derdimiz sen değilsin. Bizim derdimiz doları indirmek, faizi indirmek. Ben geldiğimde dolar mazot inecekse sen de iniver ne olacak? Türkiye’de bir tek adam ve yanında ehliyetsiz bir takım var. Şimdi güçlü lider ve liyakatlı takımı getireceğiz. Ehliyete liyakata bakacağız. Türkiye’yi  barıştıracağız. Hukuk devleti olduğumuzda ekonomiyi yöneten kişilerde liyakat aradığımızda israf yerine üretimi seçtiğimizde Türkiye’ de her şey düzelecek.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: