Çınar; “Herkes işini düzgün yaparsa basın da saygın olur”

24 Temmuz basın Bayramı sebebiyle Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve yönetimi ile gazeteciler, Vali Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Basın İlan Kurumu Müdürü Ali Nuhoğlu’da hazır bulundu.

24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti başkanı Derya Akbıyık ve yönetim kurulu üyeleri beraberinde ilindeki gazeteciler ile birlikte Vali Ahmet Çınar makamında ziyaret etti. Ziyarete sırasıyla ZGC başkanı derya Akbıyık ve Basın İlan Kurumu Müdürü Ali Nuhoğlu konuşma yaptılar. Vali Ahmet Çınar burada önemli mesajlar verdi. Gazeteciliğin çok önemli bir meslek olduğunu belirten Vali Ahmet Çınar yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Basında sansürün kaldırılışını yeniden kutluyorum. Basın mensupları şehrimizde, ülkemizde olan bitenlerden kamuoyunu haberdar ediyorlar. İlgililer ilgilendikleri kadar öğreniyorlar. Tabii aydınlanma ve aydınlatma ile birlikte bir kontrol mekanizması oluşturuyorlar. Kamu hizmetlerinde Özel sektör hizmetlerinde bir kontrol fonksiyonu da var. Her meslekte olduğu gibi, herkesin olması gerektiği gibi basın emekçilerinin ve çalışanlarının herkesin evrenselleşme ve tüm dünyada kabul görmüş basın ilkelerine uygun haber yapmaları Tabii ki esastır. Bunların bir kısmı yazılı kurallardır, bir kısmı geleneksel ve insanidir. Elektrikçisi, bakkalı, mühendisi gibi gazeteci de işini düzgün yaparsa, basın ilkelerine uygun davranırsa, gelenekselleşmiş yazılı olan kurallara uyarsa, ahlaki boyutu üst seviyede tutarsa basında saygın olur gazetecilikte saygın olur. Buna aykırı davrananlar kim olursa olsun mesleğe zarar verir. Hepimiz işimizi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Dolayısıyla her birimiz bu şehre hizmet ediyoruz ve sizde basın yoluyla Zonguldaklıları haberdar ediyorsunuz ve herkesle bizi kontrol ediyorsunuz. Yanlışımız varsa yanlışımızı yazıyorsunuz veya bir haber varsa onu kamuoyuna duyuruyorsunuz. Ama tabi Kişi hakları, kişisel özgürlükler, insanı çerçevede mahrem olan şeyler, Evrensel anlamda kutsiyet atfedeceğimiz insani değerler esastır. Onlara da zarar vermeden, onların da çevresine zarar vermeden bu işleri yapmak esastır. Ben Hepinizin bayramını kutluyorum. Bir takım olarak, bir ekip olarak bir orkestra olarak hepimiz birbirimizi desteklememiz gerekiyor, senkronize olmamız gerekiyor. Çünkü hepimiz bu şehre hizmet ediyoruz. Ancak takım ruhu ile daha kaliteli ve daha katma değeri yüksek işler yapabiliriz”dedi(Yeni Adım)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: