Deniz Yavuzyılmaz Popülizm mi yapıyor?

Toplumun son dönemlerin moda kavramı, kavramlar, halkı yönlendirme için kullanılan “Algı yaratmak” kavramı ile özdeşleşiyor. Kavram halklaştıkça, yaygınlaştıkça kavramda normalleşiyor ve kavramın içi de boşaltılıyor.

24 Haziran seçimleri bitmesiyle birlikte Zonguldak’ta Milletvekili seçilen 5 Milletvekili henüz kent için ortak bir tutum alma konusunda bir resim veremedi

TBMM tatile girince Milletvekilleri de bölgelerine yada tatile çıktılar.

Milletvekillerinden CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise dur durak bilmeden habire kent sokaklarını dolaşıyor,her gün gündeme sosyal medya üzerinden mesajlar veriyor.

Bir bakıyorsunuz Fener’de bir merkezin Vakfa verilmesini protesto etmek için Platform kuruyor, halkı örgütlüyor, TTK’nın önüne siyah çelen koyuyor.Bir bakıyorsunuz Liman Arkası’nın halka kapatılmasını protesto etmek için Bot komutanlığıyla görüşüyor.

Ertesi gün Vali Ahmet Çınar ile görüşme randevusu alıyor, görüşme öncesinde Sosyal medya Facebook’tan “Halka Vali Ahmet Çınar’a ne sormamı istersiniz? “Sorusunu sorarak Halkın nabzını tutuyor.

Bir bakmışsınız Çizmeleri giyimiz kentin ana artelinden geçen dereye girmiş oradan halka mesaj veriyor.

Mithatpaşa tünellerinin önünden “Tünellerin ödenek yetersizliği nedeniyle durdurulmasını kamuoyuyla paylaşıyor.

Daha sonra kentin önemli bir meslek grubu olan Şöför Esnafıyla bir araya geliyor ve esnafın sorunlarını dinliyor, dinlemekten öte Şöför esnafının özellikle Minibüsçülerin durak yerleriyle ilgili proje yaptığını kamuoyuyla paylaşıyor.

Tüm bunlara bakınca Milletvekilinden ne beklenir ki zaten işte kentin neredeyse tüm konularına dokunuyor, sosyal tabakalarla temas kuruyor.

Ama sizce bir terslik yok mu? tüm bu çalışmalarda

Önce şunu açıktan sormalıyım.

Sayın Deniz Yavuzyılmaz sizi bu popülist politikalara kim yönlendiriyor?

Neden?

1-)Fener’de bir anda öyle bir algı yarattınız ki dersiniz Fener Mahallesinin tümünü bir vakfa vermişler.Oysa ki sizde biliyordunuz ki verilen yer atla deve olan bir yer değil.

2-)Hemen ardından Liman arkası ile ilgili bot komutanlığını ziyaret ettiniz, oysa aynı günlerde halk birlikte tepki gösterdi siz orada değil de ayrıca iş yapmış gibi farklı kanaldan konuya parmak bastınız?

3-)Mithatpaşa Tünellerinin ödenek yetersizliğini basın kamuoyuna duyurdu.Size düşen oraya gidip AKP iktidarının ve AKP’nin Zonguldak Milletvekillerinin hatta bürokratlarının bu konudaki becereksizliklerini,genel merkez düzeyinde ki etkisizliklerini sert bir dille eleştirmeliydiniz öyle bir mesaj çıkmadı.

4-) Vali Ahmet Çınar ile görüştünüz, görüşme sonrasında kamuoyuyla paylaştığınız dil ve mesajlarda, muhalefet milletvekili değil de iktidarın partisinin bir milletvekili gibi bir diplomasi trafiği yansıdı.

5-)Hemen Zonguldak Belediyesi’nin arkasında dereye girdiniz ve oradan birşeyler söylediniz.Oysa o Belediye partinizin belediyesi ve yanınızda Ne Belediye Başkanı ne CHP’nin Çevre ile ilgili komisyon üyeleri vardı.Ve Muharrem Akdemir’in DSİ Genel Müdürlüğüne verdiği Dere Islah Projelerini ne gündeme getirdiniz nede böyle birşeyin varlığından bahsettiniz.Ayrıca siz teknik bir insan olarak, Derelerin ıslahıyla ilgili sel ve doğal afetlere karşı korunmada barajların yapıldığını, sizin girdiğiniz bölgede kot farkının nerelere kadar inerse o önerdiğiniz “Sandalların gezdiği bir dere” olacağının hayalden başka birşey olmayacağını bilmiyormusunuz?

6-)Son olarak Şöför Esnafını gezdiğiniz ve Minibüslerin Lavuar Alanının altına yerleştirilmesi projesini kamuoyuyla paylaştınız.Sayın Deniz Yavuzyılmaz, Merkez Lavuar Projesinin tamamına baksaydınız o dediğiniz proje zaten orada mevcut, Minibüs duraklarının yeraltına alınması çok önceden planlandı.Ama ne hikmetse o gezilerinizde de CHP’li Meclis üyelerinden Trafik Komisyon başkanı ve üyelerini neden yanınıza almadınız?

Tüm bunları değerlendirdiğimizde TTK Kit Komisyon Üyesi Milletvekili kentin Ana damarı TTK-Üretim-İstihdam,yeni yatırımlar konusunda iktidarı sıkıştırma yerine öyle sürekli resimlerle sosyal medyadan kitleleri maniple etmek bu kente ne kazandırır bilmiyorum.

Tekrar başa dönersek,sizi bu popülist politikalara yönlendirenler halkın size karşı güvenini kısa sürede tüketmek için yapılan bir manüplasyon olduğunu ne zaman anlarsınız bilmiyorum.

Ama bu yol doğru yol değil.

Onu bilirim.

Reklamlar

One comment

  1. Ahmet selah · · Cevapla

    Deniz hızlı şekilde başladı çalışmalara. Popülist şov gibi yaftalarsak haksızlık ederiz kaldı ki şov yada dikkat çeken bir politika zaten bir miktar olması gerekendir işin sırrı samimi olmak ise şimdilik samimiyetsiz bir tutumu yok. Üzücü olan şu, diğer milletvekilleri ne yapıyoru sormadan, neden böyle adımlar atıyoru yada adımlarının tarzını sorgulamak.. unutmayın bu genç vekil gayet akıllı ve önünde uzun yıllar var. Attığı her Adımın sorumluluğunun da bilincinde bence..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: