AKP’nin Adayı Ali Bektaş Mı?

Ülke parasının değer kaybetmesi Döviz kurundaki artış, hayatın her alanında olduğu gibi Gazeteleri de derinden etkiledi

Ülke çapında önemli basın yayın kuruluşları baskı sayılarında, sayfa sayılarında yada ebatlarında değişikliğe gitti.Ülkenin bir çok noktasında yerel gazeteler çıkamaz duruma geldi

Kentimizde de yerel basın özellikle kağıt-kalıp vb matbaa giderlerinde önemli artışlar nedeniyle zor günler yaşıyor.Susma olarak bizde bu durumdan en az etki ile nasıl çıkacağımızın palanlarını yapıyoruz.

22 Yıldır aralıksız yayın yapan Susma okurları, aboneleri,destekçilerine bu zorlu dönemde büyük görev düşüyor.Bizde insan öldüğünde “Badem gözlü oluruz” diye bir söz vardır.Basın yayın da da benzer durumları yaşayabiliriz.

Bugün yayın yapıyoruz.Bu gelecekte de aynı gitmesi anlamı taşımıyor.

Neden diyorum;

Susma’nın bu 22 yıllık serüveninde kimi dost okurlar günün şartlarına uygun olarak yıllık, aylık abone bedellerinde gönüllü değişikliğe giderek samimi dayanışmalarını gösterirken, kimi dostlarımız ise neredeyse 10 yıl öncenin rakamlarıyla abonelik ücretlerine ısrarla devam etmek istiyorlar.Kimi abonelerimiz ise kimi gerekçelerle gazeteyi istemediklerini dile getirerek gazeteyle bağlarını kesiyorlar.

Demokratik, adil, yaşanabilir bir ortamdan her uzaklaştığımızda,daha çok demokrasi, daha çok özgürlük, daha adaletli bir yaşam talebi artıkça, Susma’nın bir gün hepimiz için bir ihtiyaç olduğuna inanlardanım.

Dün “Bahaddin artık gazete gelmesin“diyen dostlarımız, başı dara düştüğünde, yaşamında karşılaştıkları kimi zorluklar sonrasında  geçmişte sarf ettiği cümleleri unutarak, “Bahaddin şu konuyu bir haberleştirebilirmiyiz, haksızlığa uğradım“demekten de kendini alamadığı çok dostumuzla karşılaştık.

Susma’nın 22 Yıllık serüveninde bizde tıpkı yaşamın bir çok alanında olduğu gibi yaşam mücadelesi veriyoruz.

Gelin bu mücadeleye bir tuğlada siz koyun.Gelin Susma’nın bu 22 Yıllık serüvenini daha nice 22 Yıl diyerek büyütüp,güçlendirelim.

Gelin bu 22 Yıllık serüvende sizinde katkınız olsun.

Susma’yı Susturmayın, Güçlendirin ki sizde güçlü olasınız..

Bir Abonede siz yapın

 

AKP’nin Adayı Ali Bektaş Mı?

 

Partiler yerel seçim çalışmalarını hızlandırıyor.Ülke Genelinde Cumhur İttifakı (AKP-MHP) Metropol kentlerde anlaştı gibi.

Genel Prensip AKP’nin güçlü olduğu yerlerde MHP destekleyecek, MHP’nin güçlü olduğu yerde AKP destek verecek.Bu şu anlama geliyor Zonguldak’ta AKP’ye MHP desteği lazım.

Zonguldak CHP için ne kadar önemli ise, Ülkenin her köşesinden kente doğru bakan demokrat,devrimci,laik,çağdaş yaşamdan yana, emeğin ve demokrasinin hakim kılındığı kent yaşamı isteyenlerinde gönlünde yatan bir şehir.O nedenle bu cephe içinde Zonguldak’ın AKP’ye kaptırılmaması o kadar önemli

İşte bu nedenle AKP yanına MHP’yi de alarak bu durumu değiştirmekten yana.

2014 Yerel seçimlerinde CHP Adayı mevcut Başkan Muharrem Akdemir’in karşısına çıkan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın yeniden AKP’nin adayı yapılmak isteniyor.

Bu isteklilerin başında da Milletvekili Hamdi Uçar’ın geldiği, fakat Ali Bektaş ile ilgili özellikle Kozlu’daki rantsal çalışmalar nedeniyle Bektaş’ı dizginleyecek,bir anlamda kafasına göre hareket etmeyecek bir ekiple bu çalışmaya hazırlandıkları kamuoyunda alttan alta konuşuluyor.

CHP kanadında ise mevcut başkanın yaptıklarını pazarlayamamasından kaynaklanan bir durum var.Bir diğer durum yapamadıkları var.İşte bu iki durum CHP içinde mevcut Muharrem Akdemir’e alternatif arayışları da birlikte getiriyor.

CHP bu konuda hiç yüksünmeden, verili durumu da değerlendirerek seçimi alacak aday ve çalışma konusunda ince eleyip sık dokumayı becermelidir.

CHP İl Başkanı her ne kadar “ben bu konuda tecrübeliyim“desede Türkiye haritasında ki yerimiz sadece kente değil ülkenin dört bir yanına ışık tutuyor.

Madenci’nin feneri sönmemelidir.

Bunun için benim CHP İl Başkanına önerim Acilen;Öncelikli olarak kentte ki aydınlar, emekten demokrasiden yana olanlar, akademisyenler,sanatçılar, işçi sınıfı temsilcileri, esnaf temsilcilerinin de içinde yer aldığı Nasıl bir Zonguldak? Nasıl Bir Belediye? Nasıl Bir Belediye Başkanı istediğimizi kamuoyuyla tartışacak bir platformda bir araya gelinerek yol haritası çizilmelidir.

Bu toplantı sonrasında profil çizilmelidir. Aksi takdirde

Cürmümüz kadar yer yakarız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: