Baş danışman kentin nabzını tuttu mu?

Ağustos Ay’ında  AKP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, Zonguldak’a ziyaret gerçekleştirdi.

AKP’nin kentte ki nabzını ölçtü.Toplantılar yaptı. ve AKP’nin Kozlu,Devrek,Ereğli gibi önemli merkezlerinin yerel seçimlerde kaybedilmemesi konusunda önemli görüşmeler yapmıştı.AKP yerel seçimlerde özellikle az farkla kaybedilen belediyeleri nasıl alırız konusunda da değerlendirmeler yapmıştı.

Bu kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Ahmet Akın kente geldi.

Kentte il, ilçe örgütleriyle, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i ziyaret etti.Daha sonra GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve ZTSO Metin Demir’i ziyaret etti.Akın, ziyareti yapacağı bir raporla Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na sunacağını dile getirdi.

Değerlendirmelerinde, “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 13 maddelik bir raporla bunu kamuoyuna açıklamıştır. Biz bu 13 maddelik tavsiyeleri tek tek anlatıyoruz. Türkiye Cumhuriyet’inin ekonomik açıdan daha bağımsız, kendi gücünü en etkin şekilde gösterebilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz“dedi

Bir anlamda kentin nabzını tutmak, önümüzdeki yerel seçimde ülke genelindeki ekonomik politikaların propagandif çalışmasına buradan ne katılacağının bir çalışmasını da yapmış oldu.

Başdanışman her ne kadar 13 Maddelik tavsiye çalışmasını kamuoyuna anlatıyoruz dese de yerelde bunun derli toplu örgütler eliyle nasıl anlatıldığını gerçekten merak ediyorum.

Nerede anlatılıyor, Ne Zaman, Nasıl anlatılıyor,Kime anlatılıyor.

CHP kulisleri parti politikalarının halka anlatma yerine bu aralar daha çok yerel seçimde özellikle Merkezde CHP’nin Belediye Başkan adayı Kim olacak? Sorusuna kilitli ve gün be gün daha da gündeme girecek? Basında çıkan bildik isimlerin dışında henüz ciddi bir adaylık çalışması,açıklaması gündeme düşmüş değil.

Basının kimi eski vekil ve isimleri bugünden pompalaması ise faydadan çok, zarar getirdiği yönünde yorumlara neden oluyor.

CHP İl Başkanı Hakkı Güney Kamuoyunu aydınlatmalıdır.

Yaz geldi gidiyor, özellikle altyapıda (Asfalt-Parke vb) çalışmaları istenen noktada değil.

Özellikle Asfalt konusunda ki kent içi sıkıntısının bir yanı Belediye’den, planlamadan kaynaklansa da diğer bir yanı özellikle iktidara yakın bürokratların Asfalt firmasının çalışma periyoduna müdahalesinden ve yine iktidarın ekonomik krizinin her alana yansıdığı nedenlerinden kaynaklandığı gelene bilgiler arasında.

Asfalt firmasını da vurduğu bu üç nedenin kamuoyuna düzgün anlaşılır bir biçimde anlatılması gerektiğine inanıyorum.

Hırsız hikayesini birçoğumuz biliyoruz. Orada ki cevapta “Ev sahibinin hiç mi suçu yok”sözünüde not ederek, gerçekleri kamuyu ile paylaşmanın, açık, şeffaf ve de cesaretli olma zamanıdır.

CHP İl Başkanı Hakkı Güney ve Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman yaşanan ekonomik krizi ve buna bağlı ticaretin durduğu noktasını,Zonguldak Belediyesi’nden varsa kaynaklanan nedenleri net olarak açıklamalıdır.

Asfalt ihalesini alan firmaya Zonguldak Merkezden önce Özel İdareye bağlı bölgeleri asfaltlayacaksınız, sonra Kozlu Belediyesini zaman kalırsa diğer işlerinizi yapacaksınız diyen bürokratı kamuoyu bilme hakkı vardır.

Bunu Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’den  yada Teknik danışma Erhan Darende’den bekleyemezsizniz. Burada ki siyasi sorumluluk sizindir.İşte bu konularda cesaretli olunursa, halka kaşı açık ve samimi olunursa yerel seçimlerde halkın karşısına daha rahat gidersiniz?

Bunu yapmazsanız yerel seçimde bunlar önünüze gelir ama iş işten geçmiş olur.

İYİ Parti’de Yavuz Erkem hamlesi

Yerel seçim havası ısınıyor.

İYİ Parti, yeniden yapılanma çerçevesinde ve yerel seçim ataklarından önemli adım attı.Zonguldak Valilerinden, kentin sempati ile tanıdığı Yavuz Erkmen’i İl Başkanı ardından da Belediye Başkan adayı olarak atamak üzere.

Dengeler değişiyor.

Zonguldak Merkez Belediye seçimi daha da renkleneceğe benziyor.

Erkmen nezaketli,alçakgönüllü yapıya sahip.

Kitlelerde karşılık bulacaktır. Şimdiden başarı diliyorum.

Bu adım hangi taşları yerinden oynatacak zamanla değerlendireceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: