Kahveci’den “Rektör istifa!!”Çağrısı

Birleşik Kamu-İş’e Bağlı Eğitim-İş Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, “ZBEÜ Organize ettiği kitap fuarında ilim adına hiçte hoş olmayan bir skandalla karşı karşıyayız. Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun bu fuara katılması büyük bir skandaldır.” 

Birleşik Kamu-İş’e Bağlı Eğitim-İş Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, “ZBEÜ Organize ettiği kitap fuarında ilim adına hiçte hoş olmayan bir skandalla karşı karşıyayız. Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun bu fuara katılması büyük bir skandaldır.”

Metin Kahveci aynı konuda Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’ninde tepki gösterdiğine dikkat çekti ve açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “ADD’nin tepkisine aynen katılıyoruz. ADD yalnız değildir.ADD’nin yanındayız. Bizde bu fuara katılmıyoruz.

Dünya lideri olan ve bizi emperyalizmden kurtaran  Ulu Önderimize hakaret eden şahsiyetin bu fuarda ne işi var? diye sayın rektör beye soruyoruz. Türkiye’de adam yada yazar kıtlığı mı var? Bula bula bu adamı nerden buldunuz? Rektör bey  Atatürk’e  hakaretten yargılanmakta olan bir yazarı getirerek bir yerlere mi mesaj veriyorsunuz diye  soruyoruz? İlim ve irfan yuvasına örnek olacak kişilerin ”benim tarikatım uygarlık ve bilimdir” diyen ulu önderimize karşı yapılan bu organizasyon Atatürk’e hakaret değil de nedir?diye  sayın rektör beye soruyoruz.

Eğitimde dünya sıralamalarında sonlarda olan ülkemizin hele üniversitelerimizde gerileşmenin kol gezdiği bu zamanlarda   Atatürkhasımlarından icazet alarak mı? muasır seviyeye ulaşacağız. Cumhuriyet kazanımlarından yararlanarak makam ve mevki sahibi olanlar Atatürk’e hakaret edenleri önere ederek bilime ne kadar  zarar verdiğinizi aynı zamanda Ulu Önderimize karşı  ne kadar vefasızlık yaptığınızı Üniversite öğrencilerinize nasıl açıklayacaksınız? sayın rektörüm.

“Rektör gereğini yapmalıdır”

Rektörlük makamı ilimin, çağdaşlığın ve medeniyete giden yolun mimarı ve makamıdır. Hepimizi temsil etmektedir. Bunun idraki içinde olanlar bu görevi sorumluluğuyla laikiyle yapanlara eğitim camiası olarak bizler, halkımız saygısını her yerde sunar  ve taktir eder. Ancak birilerine mesaj verilerek yada şirin görülerek  rektörlük makamını  araç olarak kullanmak başta ilimi yok etmek demektir. Rektörlük  makamınıdaha fazla yıpratmadan gereğini yap diyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: