Devrimci Öznur Güneş, Oportinist ADD,Eğitim-İş Yöneticileri

Zonguldak Valiliği,Bülent Ecevit Üniversitesi işbirliği ile Zonguldak Dernekleri Federasyonu’nun da katkılarıyla düzenlene Birinci Zonguldak Kitap Fuarı,Üniversite Kapalıspor salonunda gerçekleşti.

Fuarın duyurusunda yer alan yazarlarla ilgili olarak farklı yorumlar yapıldı.Ama Konuk Yazar Yavuz Bahadıroğlu ile ilgili olarak Atatürkçü Düşünce Derneği ve daha sonrada Eğitim-İş Zonguldak Şubesi ayrı ayrı basın açıklaması yaparak, Bahadıroğlu’nun Fuara davet edilmesine tepki gösterildi.

Eğitim-İş Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, “Rektör bey  Atatürk’e  hakaretten yargılanmakta olan bir yazarı getirerek bir yerlere mi mesaj veriyorsunuz? diyerek tepkilerini gösterdi ve Rektör Mustafa Çufalı’yı istifaya davet etti.

Benzer açıklama Atatürkçü Düşünce Derneği’nden geldi.

İşte ne olduysa bu açıklamadan sonra oldu.

Pusula Gazetesinden Öznur Güneş,

Fuarın açılışı sırasında Vali Ahmet Çınar’a bu konudaki tepkileri sordu?

Vali Ahmet Çınar; “Benden hepsine selam söyleyin. O onu dedi, bu bunu dedi. Zıkkımın kökünü dedi. Konuşmaya değmez” diye cevap vermişti.

Bunun üzerine Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ kendi uslubuyla bir yazı kaleme aldı (Özür diliyoruz Sayin Valim!) Başlıklı 2 Ekim tarihli köşesinde

Tığ aslında içinde basının sesinin nasıl kesildiğinden, muhalif basının olmayışına kadar inceden dokundurmuştu yazısında.

Daha sonra Öznur Güneş’te kendi köşesinden (4 Ekim Tarihli) “Fuar açılışında benim Vali Ahmet Çınar’a konuyla ilgili sorduğum soru, çok tartışıldı.

Takip edenler biliyor.

Ben o soruyu sormaktan pişman değilim.

Yine olsa yine sorarım”dedi

Öznur Güneş mesleki deneyimi,çalıştığı kurumun ona verdiği özgürlük alanı ve kendi kişisel duruşu ile aslında tam bir devrimci tarzda duruş gösterdi.

İşin ilginci, Atatürk’e hakaret ettiğini dile gitirilen Yazar Yavuz Bahadıroğlu  ile ilgili sorusu nedeniyle Vali Ahmet Çınar’ın Öznur Güneş’e verdiği cevap ve tepkiye ne ADD’den Ne de Eğitim-İş’ten nede Gazeteci örgütlerinden tek bir ses çıkmadı.Vali Ahmet Çınar; “Benden hepsine selam söyleyin. O onu dedi, bu bunu dedi. Zıkkımın kökünü dedi. Konuşmaya değmez” sözünü yutup,Vali Ahmet Çınar’ın hışmına uğrayan Öznur Güneş’e sahip çıkamayan ADD ve Eğitim-İş yöneticilerinin tutumu ise tam bir oportinist yaklaşımdır.

Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nu Atatürk’e hakaret etti diye Rektör’ü istifaya, bu organizasyonu düzenleyenleri yerden yere vuruyorsunuz ama size yönelik yapılan tepkiye sessiz kalıyorsunuz?Yazık

Meslektaşımız Öznur Güneş’i gazetecilik mesleği olarak soru sorma hakkını kullandığı ve sorduğu sorunun arkasında durduğu için tebrik ediyorum. ADD ve Eğitim-İş’i de bu pasif tutumundan dolayı, meslektaşımıza sahip çıkmamasından dolayı da kınıyorum.

“Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri kongresi”

TÜRK-İŞ öncülüğünde, bu yıl Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 19’uncu Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi 4-5-6 Ekim 2018 tarihlerinde Kdz. Ereğli Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi.18 yıldır düzenlenen ve Çalışma hayatına ilişkin güncel konuların tartışıldığı kongrenin ana konusu “Emek ve Sendikacılığın Geleceği” olarak belirlenmişti

Kongeryi Gazetemiz Yazarlarından Bilal Kara ile birlikte izledik.

Açılış,protokol konuşmalarının birinci bölümünden sonra ki otumlar “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri -“Emek ve Sendikacılığın Geleceği” konularında birbirinden kıymetli üniversite hocalarının ülkemiz ve dünyadaki sendikal gelişmeler, emek ve mücadele alanları konusunda önemli bildiriler sundular.

Üzücü olan ise kentimizde bu alanda örgütlü bulunan emek ağırlıklı sendika,meslek örgütleri,parti temsilcilerinin yer almayışıydı.Yazık

Sağlıcakla kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: