Spor kurulu toplantısını örgütlemek

Batı Karadeniz Bölgesi Spor Kurulu Toplantısı Cumartesi günü Emirgan Otel’de gerçekleştirildi.Bende toplantıyı başından sonuna izledim.

İlk bölümü basına ve bölgeden gelen konuklar,parti yöneticileri ve verilen kahvaltı ile başladı.

Daha sonra Zonguldak Belediyesinin uygulamaya koyduğu “Sporcu Dostu Mobil Sağlık Aracı”nın hizmete girmesi için düzenlenen tören, ardından Zonguldak’ta Spora emek vermiş ve vefat eden Başta Gençlik Spor İl Müdürü Kemal Köksal olma üzere, Muzaffer Badanoğlu, Hulisi Yavuz’un mezarları ziyaret edildi.

Hemen belirtmeliyim ki; Kömürsporda top koşturmuş,adı kent tarihinde Arap (Kürt) Ruşen olarak ta anılan Sosyalist Kimlikli Ruşen Yaraş’ın da ziyaret edilmesi gerekenlerden biri olarak eksik olduğu kanısındayım.

Öğleden sonra başlayan Spor Kurultayı ile ilgili olarak şu değerlendirmeleri yapmak istedim.

Öncelikle, bu çalışmanın neredeyse yaklaşık 6 aydır hazırlandığını biliyorum.Bir komitenin bu çalışmayı yürüttüğünü, ara ara toplantı yaparak sosyal medyadan da paylaşarak çalıştıklarını resmediyorlardı.

Ama çalışma sonucunda oldukça eksik olduğu, kent sporundan kopuk, kent amatör spora emek vermiş, nice başarılara imza atmış sporcularımızın unutulması, yine kentte Juda’dan atletizme, bokstan, gülleye, taekwondodan,güreşe kadar bir çok dalda sporcu düzeyinde hem antranör ve milli hakemlere kadar bu kadar zengin olan kette bu sporculardan bir tanesinin bile o kurultayda konuşulmaması,tartışmalara ve çalıştaya katkı verilmemesi oldukça büyük eksiklik olarak değerlendiriyorum.

Genel Başkan Yardımcısının konuşması da olmasa spor adına ciddi bir konu yoktu.

Ayrıca kentten Hakemlerimizden, amatör spor kulüplere kadar,birçok kulüp,dernek,spor adamı varken bir çoğunun olmaması,orada bulunmaması bulunanların katkı vermemesi parti çalışmasının kent sporundan ne kadar kopuk oluğunu gösteriyor.

Spor kurultayını hazırlayan ekibi nin konuya adamcı olarak yaklaşarak,deneyim ve tecrübe eksikliğinden örgütlenmenin ,organizas yonun oldukça zayıf oluşu,içerikden yoksun oluşu parti çalışması açısından oldukça verimsiz bir toplantı olarak tarihe geçti.

Kürsüye çağrılan Milli Güreşçi Yaşar Doğu’nun oğlu ve genç sporcumuzun olmasına itirazım yok, ama örneklendireceğimiz bu kentin değerlerini oraya çıkaramadık.Toplantının bir iki konuşmacısının dışında kısa süre sonra salonun boşalması zaten organizasyonun zaaflarını açıkça ortaya koymuş oldu.

Bu kadar ciddi bir çalışmayı, bu kadar içi boş bir hale nasıl dönüştürdüğümüzü örgütleyen komite mutlaka oturup kendi kendine bir özeleştiri yapmalı, çünkü bu işler ciddiyet ve deneyim birikim istiyor.

İş olsun ,benim ekip bu işi organize yapsın,bu komitenin başında benim ekipten birileri olsun dedikçe,yapılan işlerin içi iyice boşaldığının farkındamıyız bilmiyorum.

Kısaca Vefa olarak Mezar ziyaretlerini,Sporcu aracını ve Genel Başkan Yardımcısının konuşmasını bir kenara bırakırsak elde fazlaca bir şey olmadığını söyleyebiliriz.

Umarız bu tür organizasyonlardan daha ciddi ve işin özüne uygun bir çalışma yapılır ve ona uygun kadrolara görev verilir.Tabi bu konuda sorumlular eksiğini kabul ederse.Yoksa bizimki yazmaktan öteye birşey ifade etmez.

Keşke bu çalışmalar hazırlanırken ZOKEV’in daha önce yaptığı ve çok önemli bir çalışma olan Spor Bianeli hazırlayanlardan destek istenseydi.Olmadı belki başka bir çalışmada.

Ebedi düşmanlık-Ebedi dostluklar

CHP eski merekz ilçe başkanları Parti merkezi yerine ORA kafede bir araya gelmişler.Nazmi Özden organize etmiş(!)İnanan olurya, yersek.

Ama ilginç.Parti orada üstelik Fikret Zaman buna en açık tip.Yani orada toplantı yapsanız oda katılırdı. Niye ORA Cafe.İlginç olan bir diğer şeyse birlikte çay bile içmeyenleri kent adına bir araya getirmiş Nazmi Kardeş ne büyük adammışsın

İki başkanın durumuda ilginç

İlker Özübek, Ebru Uzun üstelik Nazmi kardeşin çağrısına uymuş.

Vay anam vayyy.Ahhh Timur Ah

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: