12. Zonguldak Kitapları Sergisi 29 Ekim’de Başladı!

Zonguldaklı yazarların ve Zonguldak’ı yazan yazarların kitaplarından oluşan serginin On İkincisi 29 Ekim 2018’de Zonguldak SergiOdası’nda açılacak.

2017 ve 2018 yılında çıkan Zonguldakla ilgili yeni yayınlara, basım tarihi 1985 yılı öncesi olan kitaplara; konusu maden ortamında geçen DVD’lerle birlikte Zonguldak bağlantılı yönetmen ve sanatçılara ait filmlere ayrı birer bölüm ayrılan sergide dört yüzü aşkın kitap yer alıyor. Sergiye son eklenen bölüm ise Almanya’ya göçü konu alan kitaplardan oluşuyor.

Etkinlik programında ayrıca Onur (Matthew Warchus), Toprağın Tuzu (Wim Wenders, J.R Salgado), Sarmaşık (Tolga Karaçelik), Elveda Berlin (Fatih Akın), Mübeccel Kıray Olmak (Belgesel) filmleri gösterisi; kent tarihi araştırmacısı, emekli maden işçisi Erol Çatma ile söyleşi, Maden Müzesi gezisi ve cezaevlerine Zonguldak Kitapları gönderilmesi yer alıyor.

Bir ay sürecek olan olan geleneksel kitap sergisi, geçen yıl aramızdan ayrılan hocaların hocası öğretmen Can Polat Pamay’ın anısına düzenlenecek.

Zonguldak SergiOdası’nın en çok ilgi gören etkinliklerinden olan sergi, kent tarihi üzerine çalışan araştırmacılar ve meraklılar için fırsat oluşturuyor.

Zonguldak Kitapları Sergisi yılda iki kez düzenleniyor. SergiOdası, Zonguldak ve madencilikle ilgili kitapları raflarında ayrı bölümde sunuyor. Sergi, hergün saat 10.00-18.00 arası açık.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: