Kantarcı’dan Kamuoyuna duyuru

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, basında çıkan haberler nedeniyle “açıklama yapma zorunluluğu oldu”dedi. Kantarcı ile ilgili olarak Danışma Kurulları toplantıları sonrasında basın yansıyan şekli ile CHP İl Başkanlığından Kantarcı’ya yeni dönemde adaylık teklifi götürdüğünü ve Kantarcı’nında aday olması halinde partiden kimi kadrolarla ilgili talepte bulunduğu yansımıştı.

Kantarcı, İşte tüm bu tartışmalar açıklık getirme amaçlı basına sosyal medya Facebook’tan açıklama yaptı.

“Kamuoyunda hakkımda çıkan haber ve yorumlarla ilgili olarak Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri nedeniyle ancak bu saatte bir açıklama yapabiliyorum.

Öncelikle ifade etmeliyim ki, aday olmakla ilgili herhangi bir dayatma bana yakışmaz, zaten tarzım da değildir. 4,5 yıldır toplumun bütün kesimleri ile ahenk ve işbirliği ile büyük hizmetleri gerçekleştirmiş olmamız bunun en büyük kanıtıdır.

Şu aşamada şahsıma karşı (hem de nedensiz) suç işlediği halde halen parti yönetiminde ve disiplin kurulunda görevde olan ve bazı kişilerin yönlendirmesi ile hareket edenlerin ve de bu kişileri arkadan yönlendiren ve de aynı zamanda onlara sahip çıkanların belirlenerek disiplin işlemine tabi olmasını, ya da seçim öncesi bir araya gelerek parti içi barışın sağlanmasını, hem il yönetiminden hem de ilçeden talep ettim. Maalesef bir kaç kez görüşmemize karşın, çağrıma olumlu yanıt alamadım.

Gelişmelere bakıldığında İlçe Başkanımız Tuncay Akyol tarafından da bu kişilerin korunduğunu tahmin ediyorum. Seçildiğim 2014 yolundan bu yana parti içi problemlere karışmadığımı, taraf olmadığımı, ses çıkarmadığımı, bu geçen dönem için sadece işime odaklanarak sabır gösterdiğimi, ancak yeni dönemde düşmanca tutumun devamı halinde birlikte çalışmaya imkan olmadığını,Seçim öncesi, bu samimiyetsiz ve çete tarzı tutumun sona ermemesi halinde aday olmayı düşünmediğimi kendilerine bir kaç kez söyledim.

Mevcut konjonktür içinde tarafıma teklif edilen adaylığı kabul etmek son derece kolaycı ve hafif bir tutum olurdu. Atatürk’ün partisinin Zonguldak’ta layık olduğu biçimde yönetilmesi, benim adaylığımdan daha önceliklidir. Bugün medyada çıkan haberlerin hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır.

Özetle ne bir dayatma söz konusudur, ne de kesinleşmiş bir adaylığım bulunmamaktadır.Cumhuriyet Halk Partisi yönetimleri toplumun beklentilerine yanıt vermelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”diye ifade etti

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: