Yayla; “Ekibimle birlikte halkın içinde olacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Aday Adayı Osman Yayla “Belediye başkanı ekibi ile birlikte halkın arasında, caddelerde, sokaklarda, mahallelerde olmalıdır. Onların bir sıcak çayını, suyunu içip vatandaşlarını okşamalı, kucaklamalıdır. Bu durumlarda da sorunların büyük bölümünün yok olduğu görülecektir. Halktan kopukluğu belediyecilik asla kaldırmaz. İşte ben bu düşüncelerdeyim. Varım, yaparım, yapacağım. Zaten yapıyorum diyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı Osman Yayla, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla Zonguldak Belediye Başkanlığı için partisinden aday adayı olduğunu açıkladı.  Başvuru dilekçesini İl Başkanı Hakkı Güney’e teslim eden Osman Yayla, Zonguldak halkına en iyi şekilde hizmet etmek için bu yola çıktığını söyledi.

Aday adaylığı açıklamasında; İl Başkanı Hakkı Güney, Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayları Şenol Şanal, Tahsin Erdem, Kozlu Belediye Başkan Aday Adayı Cengiz Bank, eski İl Başkanı Ertuğrul Koltuk,Kdz Ereğli eski İlçe Başkanlarından Yaşar Balcı, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Hakkı Güney, Osman Yayla’nın CHP için bir değer olduğuna dikkat çekerek çıkmış olduğu yolda başarılar diledi.

Osman Yayla Zonguldak Belediye Başkanı olması halinde sorunları bildiğine dikkat çekerek çözüm önerilerini de sıraladı.

Sorunları çözülmüş veya asgariye indirilmiş, temiz, şirin, huzurlu, halkın bütünleştiği, etrafına da örnek olabilecek, yaşanabilir, gülebilen bir Zonguldak istiyorum, özlüyorum. Bu özlemimizi giderebilme adına gece gündüz çalışmayı da vaat ederek belediye başkanlığına adayım.

Osman Yayla Zonguldak Belediye Başkanı olması halinde sorunları bildiğine dikkat çekerek çözüm önerilerini de sıraladı. Yayla, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;”Bu bağlamda, kısaca Zonguldak’ın sorunlarını ve çözüm önerileri üzerinde durmak istiyorum.

Öncelikle Belediyeciliğin büyük bir özveri ve gönül işi olduğuna inanırım. Zonguldak, yöre ve beldesi olarak birçok sorunlarımız mevcuttur. Ana çalışma alanları ve sorunların başında;Ulaşım (yol), Su, Kentleşme, Temizlik, Daha huzurlu, daha mutlu bir kent, İşsizlik, Güç ve mevzuat elverdiğince Üretim, Hava kirliliği, termik santraller sorunu, Türkiye Taşkömürü Kurumu ilişkileri, Kültürel çalışma alanları, Alt yapı sorunları, Kent içinden geçen Asma ve Çaydamar dereleri sorunu, bunların ıslahı ve temizliği, Mülkiyet sorunu, Yol sorununa bağlı olarak alt geçit – üst geçit sorunları, Oto park sorunları, Park, bahçe, yürüyüş yolları, Zonguldak Kent Merkezi’ndeki köprü sorunu (Devamı, bakımı veya yıkım projeleri), Güç oranında öğrenci yurdu temini, Sosyal yardımlar. Hasta, yaşlı, muhtaçlara yardım ve insana yaraşır bakım, sağlık hizmetleri, Cenaze yardımları, mezarlık çalışma alanları, Sahil şeridi, bağlı olarak park ve bahçeler tanzimi gibi çalışma alanlarını sayabiliriz. TOKİ ve semtinin sorunlarını da eklediğimizde çok çalışmamız gerektiği bilincindeyiz.

Değerli dostlar; belediyecilik hizmetlerinde sorunlar saymakla bitmez. Belediye bunun için vardır” bilincinde olmak, o’na göre çalışmak, çözüm üretmek gerekmektedir. Böyle düşünüyorum. Ben varım diyorum.

Çözümler konusuna gelince:

Çözüm için öncelikle halk ile gönül bağını çok iyi kurmak gerekir. Zor değildir. Halktan biri olup, Onlarla iç içe, beraberlikle çözülemeyecek sorun yoktur inancındayım. Bunu mutlaka yapmak gerekir. Ben zaten halktan, tabandan birisiyim. Öylede doğdum, öylede oldum, öylede yaşadım. Zonguldaklı beni çok iyi bilir. İkili ilişkilerin, Kurumlarla ilişkilerin iyi kurulmasına, seviyeli kurulmasına, bu ilişkilerin devamlı da sıcak tutulmasına inanırım, büyük önem veririm. Bu yönde birçok örneklerimiz ve tecrübelerimiz vardır. Kaynakları Doğru Ve Yerinde Kullanmak Gerekmektedir. İyi projeler üretip, gerek merkezi idareden ve gerekse dış kurumlardan kaynak temini sağlanmalıdır.

Belediye başkanı ekibi ile birlikte halkın arasında, caddelerde, sokaklarda, mahallelerde olmalıdır. Onların bir sıcak çayını, suyunu içip vatandaşlarını okşamalı, kucaklamalıdır. Bu durumlarda da sorunların büyük bölümünün yok olduğu görülecektir. Halktan kopukluğu belediyecilik asla kaldırmaz. İşte ben bu düşüncelerdeyim. Varım, yaparım, yapacağım. Zaten yapıyorum diyorum. Zonguldak küçük bir ildir. Merkez ilçe olarak 19 mahallemiz mevcuttur. İnsanımız son derece anlayışlı ve sevecendir. Böyle bir beldede hizmetlerin kolayca yapılabilineceğine inanırım. Öyle düşünüyorum.

Şehrimizin çehresini değiştirebilecek hizmetler yapmaya talibim. Bu nedenle aday adayı oluyorum. Sorunları çözeriz. Bunu başarırız. Nice başarılı belediyeler vardır. Bizim kimden neyimiz eksiktir ki bu durumdayız. Zonguldak Türkiye’nin ilk ilidir. Zonguldaklı en üst seviyede hizmetlere layıktır. El birliği ile yeni bir Zonguldak sunmalıyız. Ülkeye başkanlık sistemi gelmiştir. Artık iktidar olabilmek için % 50 + 1 oy gerekmektedir. Genel seçimler yapılmıştır. Önümüzde yerel seçimler vardır. Ülkemizin bu gün itibarı ile başta ekonomi olarak getirildiği durum bellidir. Çekilmez bir süreçten geçmekteyiz. Mart/2019 Yerel seçimleri son virajdır. Bizler bu seçimlerde mutlaka yerelde İKTİDAR olmak zorundayız. Yoksa bu günleri bile arayacağımız günler ileridedir. Bu bilinçle çok çalışıp, önce yerel iktidar, akabinde genel iktidar mücadelesini verebilmeliyiz. Başarılı olmak zorundayız.  Ben varım diyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: