Topaloğlu; “Bindirim şahane-indirim yalan”

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı, Ali Topaloğlu ekonomideki krizi hafifletme adına, iktidarın yüzde 10 indirim çağrılarının gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken açıklama yaptı

Topaloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Ülkede yaşanan ekonomik gelişmeler ve doların yükselmesi bahane edilerek. Gereksiz yere Tüketicileri gerçekten mağdur edecek yüzde 50 lere varan zamlar yapılmıştır. Özellikle yoksul ve dar gelirli asgari ücretle çalışan Tüketiciler perişan olmuş. En temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmişlerdir.İktidar etkin önlem almak ve Tüketicinin satın alma gücünü artırmak yerine salt enflasyonu düşük göstermek amacıyla Yüzde 10 luk bir indirim çağrısı yapılmıştır. Buna uyan neredeyse hiç bir esnaf ve Ticaret erbabı yoktur. Bu durumu gerçek anlamda denetleyecek bir mekanizma yok. Sadece beyana dayalı bir durum söz konusudur.

Kısaca yapılan çağrıların hiçbir yaptırım gücü yoktur. Bu durum yine iktidara yarayacak enflasyon düşük gösterilerek emeklinin,emekçinin alacağı zam aşağı çekilecektir. Kısaca vatandaş iki defa kazıklanmış olacak.

Tek çare kamu eliyle yerel yönetimler eliyle Tüketim kooperatifleri hızla açılmalı vatandaşa doğrudan temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir sistem kurulmalıdır.

Diğer yandan zaman geçirmeksizin yoksul ve dar gelirlilerin gelirleri artırılmalıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: