Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak

Bu satırlar yazılırken CHP Merkez ilçe ve Ereğli’de henüz adayını açıklamamıştı.

Diğer yandan bu iki ilçe ve tüm ilçelerde AKP adayları çalışmaya başladılar.

Zonguldak Merkez’de Dr.Selim Alan’ın açıklanmasından sonra ilk refleks, “AKP tepside CHP’ye belediyeyi verdi“idi.Bu değerlendirme sadece Sol’dan değil, AKP’li, MHP’li seçmenden de gelmişti.

Aynı şekilde CHP Merkez aday adayı başvurusu yapanlar içinde, “Bu adaylarla seçim alınmaz” denilmiş ve. Selim Alan’dan sonra bu algı yeniden ibreyi CHP’den yana döndürmüştü.

Gel zaman git zaman CHP Merkezde henüz adayını açıklamadığından, AKP Adayı Selim Alan sahada çalışmaya, mutfağını da deneyimli aşçılardan kurarak bir anlamda hizmet vermeye başladı.

Rakibi küçümsemek baştan yenilgiye hazır olmak demek olduğunu söylememe gerek yok.

CHP’nin adayını her geçen gün geciktirilmesi, tartışmaları motivasyonu, çalışma zamanını oldukça geriye düşürdüğünü, buna birde örgüt içi sorunları da ekleyince seçim bıçak sırtı durumuna geldi.

Ayrıca buna yoktan yere masaya gelen İYİ Parti kartını da düşününce CHP’nin seçim kazanma durumu MHP’nin adayı Hamdi Ayan’ın performansına kaldı demek yanlış olmaz.

Çaycuma-Alaplı’da bıçak sırtı

AKP en iyi hamleyi Çaycuma ve Alaplı’da yaptı dersek yanılmamış oluruz.

Bu iki hamle bir anlamda CHP’nin ciğerlerine vuruş yapması gibi

Çünkü geçtiğimiz dönemin favori hizmet noktaları Çaycuma’da Bülent Kantarcı, Alaplı’da Nuri Tekin idi.

AKP bu iki noktaya vuruş yaptı.

Çok akıllıca hareket etti.

Çaycuma’da Ahmet Güral Karayılmaz’ı aday gösterdi.Alaplı’da eski İl Başkanı Celil Uzun’u

Çaycuma’da propaganda’da Kantarcı durumu fark etmiş olmalı ki, açıklık,şeffaflık ve centilmenlik üzerine bir değerlendirme yaparak AKP adayı Ahmet Güral Karayılmaz’ın ziyaretini kamuoyu ile paylaşarak olumlu mesaj verdi.

Çünkü Çaycuma halkı, “eyi, yol, park yapmışsın ama, bu oğlanda fena değil, o da bizim uşağımız“diyerek AKP adayını sahiplenme şansı fazla.

O nedenle CHP’nin moral değer hizmet noktası olarak gösterilen Çaycuma da bu anlamıyla çok rahat bir nokta olmadığını bilmek lazım.Birde Kantarcı’nın halkla olan “Soğuk yüz” algısına karşılık, Ahmet Karayılmaz’ın sıcak,sportif yanı artı bir avantaj sağlayabilir.O nedenle dikkatli seçim.”Pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım“deme zamanıdır.

Kantarcı geçen dönemde yapmadığı “ortak akıl“ı bu çalışmada sergilerse başarı yüksektir.

Bize Sansür mü uygulanıyor?

31 Mart Yerel Seçimlerinin hız kazandığı günlerde bize, Susma’ya yönelik bazen direk, bazen dolaylı sitemler geldiğini duyuyoruz.

Özellikle Merkez’de (Merkez İlçe,Kozlu,Kilimli) de siyaset yapan Siyasi partilerden Aday adayı olan kimi dostlar, arkadaşlarımız, kimi siyasi parti il,ilçe başkanları, “Susma bizim haberlere, yada aday adayı oldum bir kez olsun benim haberimi yapmadı“diye sitem ediyorlar.

Susma genel yayın politikasında, kuruluşundan bu yana, bir platform gazetesi olduğunu, farklı fikirlere sayfalarının el verdiği ölçüde yer verdiğini sürekli yazıyor.

Objektif haber yaptığını,yorumda özgür olduğunu dile getiriyor.

Yerel seçimlerin start verilmesinden sonra partilerden aday adayı olan, yada il,ilçe başkanları bu sitemlerinde Susma’ya biraz haksızlık ettiklerini belirtmek isterim.

Buradan Susma’ya sitem eden, kendilerini Susma sayfalarında yer verilmediğini dile getiren siyasetçiler “Siz Susma’nın adresini biliyormu sunuz,Susma’ya siz bir ziyaret yapıp,sohbet edip,bu derdinizi dile getirdiniz mi? Yada haberlerinizin yayınlanması için bizden bir destek istediniz mi? Önce siz şuna cevap verin, “Susma’ya ne destek verdiniz ki, bugün de Susma size destek vermiyor” diye sitem ediyorsunuz.

Şunu açıkça söylemeliyim ki; Susma ya bir adım gelene biz üç adım yaklaşıyoruz.Yeter ki Siz bir kere olsun Susma’yı ziyaret edin ve bir çayımızı için, sonra sitem hakkı sizde olsun.Yoksa o dosttan, bu arkadaştan selam,sitem gönderme ile ancak bu kadar olur.

Sağlıcakla Kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: