Uğur Mumcu ve demokrasi kahramanları anılacak

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 26’inci yılı nedeniyle Zonguldak Demokrasi Platformu tarafından Uğur Mumcu ve demokrasi kahramanları anma programı düzenlenecek.

Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Zonguldak Demokrasi Platformu tarafından ilk olarak 24 Ocak 2019 Perşembe günü saat 12.30’da Madenci Anıtından Valilik önüne kadar yürüyüş yapılacak. Yürüyüşün ardından anma etkinliği ve basın açıklaması yapılacak.

24 Ocak 2019 Perşembe günü saat 18.00’de ise Maden Mühendisleri Lokalinde, Ordu Üniversitesinden Siyaset Bilimci Doç. Dr. Evren Haspolat ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Doç. Dr. Deniz Yıldırım’ın katılımıyla “Uğur Mumcu Işığında Bugünkü Türkiye” başlıklı söyleşi yapılacak. Zonguldak Demokrasi Platformu, her iki etkinliğe de katılım çağrısı yaptı.

Araştırmacı gazeteciliğin en önemli isimlerinden Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993’te evinin önünde arabasına konulan bomba ile katledilmişti. Üzerinden 26 yıl geçmesine rağmen Uğur Mumcu cinayeti hâlâ aydınlığa kavuşturulmadı.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: