Kalafat; “Tempolu bir çalışma döneminin daha sonuna geldik”

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV)’nın olağan genel kurulu 23 Şubat Cumartesi günü yapılıyor

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) genel kurula gidiyor. 23 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan olağan genel kurul, TMMOB Maden Mühendisleri Odası lokalinde, saat 13.00’te başlayacak. 21 kişilik mütevelli heyetinin üçte birinin yenileneceği genel kurulda, geçen iki yıllık çalışma dönemimin müzakeresi de yapılacak. Yeni üyeleriyle önümüzdeki hafta toplanacak olan mütevelli heyeti kendi içinde 7 kişilik yönetim kurulunu seçerek çalışmalarına başlayacak.

ZOKEV kentimizin en önemli kültür kurumudur 

Genel kurulla ilgili açıklamalarda bulunan ZOKEV Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kalafat, “Tempolu bir çalışma döneminin daha sonuna geldik. Gerçekten çok verimli, dolu dolu geçen bir dönem oldu. Bu süre içinde çok değerli etkinliklere imza attık, birçok kitap yayımladık, kentsel meselelerle ilgili son derece önemli arayışların içine girdik, sempozyumlar, çalıştaylar düzenledik. ZOKEV kentimizin en önemli kültür kurumu, kentsel sorunlar üzerine en çok düşünüp çözüm arayışı içinde olan Zonguldak sevdalılarının biricik örgütüdür. Geçtiğimiz dönem kent dışında yaşayanZonguldak gönüllüleri ile iletişimi hızlandırıp halemizi daha da genişlettik” dedi.

“Hiçbir karşılık beklemeden canla, başla hizmet ediyoruz” 

Kentin sosyal, kültürel gelişimi için mücadele eden bir büyük aile olduklarını da söyleyen Kalafat, “ZOKEV olarak kente hiçbir karşılık beklemeden canla, başla hizmet ediyoruz.  Kültür değerlerimizin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması, kentte tarihsel ölçekli olaylara tanıklık eden büyüklerimizin dağarcığındaki bilgilerin kentin kültür hazinesi kazandırılması, Zonguldaklıların ülkenin önde gelen aydın, yazar, bilim insanlarıyla buluşması, kentsel sorunlara kentin ortak aklını yaratarak çözüm bulunması için yüzlerce çalışmaya imza attık. İki dönem yönetim kurulu başkanlığı gibi onurlu bir görevi üstlendim. Bundan çok gurur duyuyorum. Bana bu fırsatı sunan arkadaşlarıma şükran borçluyum. Yeni dönemde de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben şimdiden yeni oluşacak yönetim kurulumuza başarılar diliyor, tüm üyelerimiz ve dostlarımızı genel kurulumuza davet ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: