CHP’de İnisiyatif, Hizmet üretenlere geçti

31 Mart Yerel Seçimleri listeleri Yüksek Seçim Kuruluna gitmeden ortalık toz duman oldu.

CHP’de Bölgenin önemli prestij noktalarından biri olan Çaycuma’da Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol arasındaki irade kavgasında Halk desteğini ve bölgede önemli prestij kazanan Bülent Kantarcı kazandı.CHP Genel Merkezi Çaycuma İlçe Başkanı ve Yönetimini görevden aldı.CHP İlçe Başkanlığına eski ilçe Başkanlarından Şeref Köktürk’ü atadı.

CHP’de bir diğer kavga Kdz.Ereğli’de yine örgüt ile Aday Halil Posbıyık arasında yaşandı.CHP İlçe Örgütü toplu istifa etti.Bir anlamda da CHP Merkez İlçe ve birçok ilçede ki Yerel Yönetim zaafı ve Parti örgütündeki kadro politikası, halk desteğine sahip,hizmette önemli prestij kazanan ve elini bu anlamda güçlendiren Belediye Başkan ve Adaylarının örgüt üzerinde yaptırım gücünü kullanmasına neden oldu.

CHP içinde uzun süredir, kadrolarda, parti politikası-tüzük normları konusundaki deformasyon Özellikle Yerel Yönetim kadrolarının daha da baskın çıkmasına,örgütün sözünü dinelememe hatta daha da ileri giderek örgütü dizayn etmeye kadar götürdü.

CHP’nin merkezi politikasının da etkisinin hissedildiği bu tutum yerleler de “Kadrocu”, “Adamcı” siyasetçilerin örgütleri işgal etmesi, halk desteği alan ve seçimle iş başına gelip hizmet üretenleri inisiyatif almaya itti.

Bakalım atları arabanın arkasında ne kadar süreceğiz.

Atilla Öksüz Saldırıyı kınadı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Zonguldak Temsilcisi Atilla Öksüz, gazeteci Akay Turhan’a yapılan fiili saldırıyı kınayarak, bu süreçte yaşanan ve yazılanların basın etik ve ahlakıyla örtüşmediğine dikkat çekti.

Açıklamada, “Son günlerde haber ve köşe yazılarına, sosyal medya paylaşımlarına karşılıklı olarak yansıyan hakaret, tehdit, yakışıksız beyanlar, basın etik ve ahlakıyla örtüşmeyen yazılar sonrasında işadamı ve Yeni Adım Gazetesi ortaklarından Erdoğan Demir’in Yeni Gün Gazetesi sahibi Akay Turhan’a sopayla saldırarak darp etmesi üzüntüyle karşılanmıştır. Gazetecilik, kimseye kişi hak ve özgürlüklerine hakaret, saldırı, aşağılama, manevi değerlere saygısızlık hakkı vermediği gibi fiili şiddet kim tarafından ne gerekçeyle yapılırsa yapılsın kabul edilemez. Son dönem yaşanan olaylar, yazılanlar ve şiddetle sonuçlanan gelişmeler sonrasında yara alan Zonguldak’ın kendisidir. Bu ve buna benzer olaylar bu güne kadar kente hiçbir şey kazandırmadı bundan sonra da kazandırmayacak. Benzer olayların yaşanmaması temennisiyle bu saldırıyı kınıyor, Akay Turhan’a ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyoruz…” denildi.

GMİS Genel Merkezde Seçime doğru

Genel Maden İşçileri Sendikası’nda (GMİS), taban delege ve şube kongrelerinin tamamlanmasının ardından Genel Merkez 11’inci Olağan Genel Kurulu, 23-24 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak.

İlk gün konuşmaların yapılacağı genel kurulda, ikinci gün seçimler gerçekleştirilecek.

11’inci Olağan Genel Kurul’da doğal delegelerle birlikte yaklaşık 265 delegenin oy kullanması bekleniyor.

Mevcut Genel Başkan Ahmet Demirci, adaylık için henüz bir açıklama yapmazken, taban delege seçimlerini kazanan Hakan Yeşil’in Genel Başkanlık, İsa Mutlu’nun Genel Başkan Yardımcılığı, Volkan Yıldız’ın Mali Sekreterlik, Üzülmez Şube Başkanı Tayfun Demir’in Teşkilat ve Eğitim Sekreterliği, Hüseyin Kolçak’ın ise Genel Sekreterlik için aday olacakları daha önce açıklanmıştı.

MHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Hamdi Ayan, Genel Merkez yöneticilerinin kendisini arayarak “Herkes kendi adayıyla yola devam ediyor” dendiğini açıkladı.

Hamdi Ayan, hazırladıkları Belediye Meclis Üyesi listesini dün saat 17.00’de  Seçim Kuruluna verdi.

Böylece Cumhur ittifakında değişiklik olmadı MHP ve AKP kendi adayları ile seçime girecekler.

 

Sağlıcakla kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: