Utanmak,Arlanmak

En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir. Friedrich Nietszche

Geçtiğimiz haftanın basında en çok konu alan yorumu AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın sarfettiği söz idi.

Ne dedi Uçar, “Biz AK Parti ailesi olarak 19 mahallemizden ibaret değiliz. 25 belediyemiz var. Belediyelerimizin çok daha canlı be dinamik olması için yola çıktık. 10 yıldır Zonguldak’ta çamurun içinde yaşayıp durduk. Malum belediye bizi eleştiriyor. 16 yıldır yaptığımız hizmetlerimiz anlatmakla bitmez. Bizim iktidarımızı eleştirecek bilgi ve beceriniz tok. 10 yıldır bu şehirde yaşıyorum, buralıyım. Ancak utanıyorum Zonguldaklıyım demekten. Merkezde 10 yıldır hiç bir proje hayata geçmemiş. Bir tek şey söylesinler, şunu yaptık desinler. Yaptıkları hiç bir iş yoktu şimdi gömleklerini değiştirip Zonguldak halkının karşısına çıkıyorlar. Bunlara dersini Zonguldaklı halkımız 31 Mart seçimlerinde verecektir. Zonguldak’ı küçük köy haline getirdiler, 19 mahalleden oluşan bir köy. Biz 5 yılda Zonguldak’ı parmakla gösterilen şehirler arasında göstereceğiz

Hamdi Uçar’ı siyaset girdiğinden bu güne takip ederim. İnsani ilişkimizde bir sorunumuz olmadı bugüne kadar.Bana sorarsanız siyaset yapanların içinde kendini geliştiren, değiştiren (siz şimdi bunu sadece ekonomik olarak alabilisiniz, ben politika yapma tarzı olarak diyorum) az siyasetçilerden biridir.

Peki bu kadar süre siyaset yaptığı halde neden kendi gerçeklerinden değil de ,gerçekleri söyleme adına muhalefet üzerinden bir tarz geliştiriyor anlamış değilim.Neden?

Hamdi Uçar İl Başkanlığı döneminde de ilgin bir laf etmişti.İlginç demeyeyim de içindekini dışa vurmuştu.Merkez Lavuar Alanı ile ilgili olarak “Biz gelirsek bu alanın sorununu çözeriz(mealen) demişti.

Bir anlamda da kendi kişiselliğinden ,kent insanından çıkıp,iktidarın gücüne,partinin merkezi siyasetine teslim olmuştu.

Oysa gerçek şu idi o dönemde Eğer TTK ve Milli Emlak’a bir talimat verselerdi , kent adına bugün o alan çoktan halkın hizmetine açılmış ve bununda siyasi rantını belki kendi hanesine yazılacaktı.Yapamadı.Ara verdi siyasete, şimdi yeniden bu kez Milletvekili olarak kente hizmet etmek istiyor.Ama yine baltayı taşa vurdu.

Aslında içindeki Cin’i dışarı çıkardı.Çünkü AKP iktidarı gerçekten bu kente hizmet etmiyor.Bu kente yatırım yapmıyor, yaptığı yatırımları devam ettirmiyor.

Bunu ben demiyorum.

Yine AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen diyor. Ne diyor, “16 Yılda biz bu kente hizmet getirememişiz”diyor. Gerçeği dile getirmek böyle bir şey.

Hala kendinizden herhangi bir şekilde utanıyorsanız bizden değilsiniz. Friedrich Nietszche”diyor.

Milletvekili Hamdi Uçar seçilir seçilmez ilke mesajlarından biri  “bu şehirde yaşıyorum, buralıyım. Ancak utanıyorum Zonguldaklıyım demekten“dediği gibi geçmişte Milletvekili Özcan Ulupınar’da Seçilir seçilmez ilk demeçlerinden birisi, “Asma yönünden bu kente girince utanıyorum” demişti.

Şimdi saf,temiz bir duygu ile söylenince utanmayı sorun yok.Kötü bir şey değil, tıpkı Hz.Ömer’in dediği gibi, “Utancı giden kimsenin, kalbi ölür.”der.

Ama bizim vekillerinki öyle saf hane,temiz duygularla değil, daha çok siyaseten,manipülasyona dayalı,kitleleri uyutma amacı ile yapılmış basit söylemeler olarak alıyorum.Neden çünkü bu kentin hiç bir şekilde utanılacak bir şeyi olduğuna inanmıyorum.Bu sokaklarında büyüdüm,yaşıyorum.Her şey gelip geçiyor,asolan düzgün durmak,hoşseda bırakmaktır.O zaman gelin şu sorunlara bir çözüm bulalım;

Bugün TTK’ya 1000 işçi alınacak denildi başvuru sayısı 40 Binleri buldu.Bak bundan utanmamız lazım.

Mithatpaşa Tünelleri 2019 Yatırım programına alınmadı.Bu aynı zamanda yerel seçim adaylarının kent trafiği,ulaşım sorununa çözüm bulamayacaktır.Gelin bundan utanalım.

Sağlık sorunu çöktü.Hastanelerde doktor,ilaç yok.Bak bundan utanalım.

Pazarda,manavda domatesten, bibere fiyatlar uçtu,mutfak yanıyor, bak bundan utanalım.

Enflasyonda yaşanan patlama ailelerin eğitim bütçesini de vurdu. Eğitim malzemelerinde yaşanan fiyat artışı yüzde 108’i buluyor.Bak bundan utanalım.

Sayın Hamdi Uçar kentin milletvekili ve iktidar partisi çoğunluğu elinizde gelin utanç tablosunu ortadan kaldırın.

Sayın Uçar bu kentin insanı olarak

Vijdanları rahatlatın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: