Dr.Selim Alan

31 Mart Seçimleri bitti.Seçim propagandasının kendine has söylemleri var.Özellikle adaylar kitleler üzerinde etki yaratmak amacıyla, tanınırlık, güvenirlik, iş yapabilme yeteneği yada halktan,emekten,insanlıktan yana olduklarını ifade eden,logo,söz,ajite slogan kullanılıyor.İletişim kuralları gereği.Kimi “Bu kente mühendis gerek”,kimi, “Doktor girmeyen yere hastalık girer” türünden mesajlar verdiler.

Tüm bunları seçim atmosferinde haydi bir nebze hoş karşılayalım. Ama seçim bitti. Zonguldak Belediye Başkanlığını kazanan Selim Alan, ısrarla, halkın ona verdiği mazbatayı kullanma yerine ne hikmetse TIP Fakültesi’nin verdiği unvandan vazgeçemedi. Bütün yazışmalarına, söylemlerine, hatta dikkat ettim mecliste okunan tüm metinlere “Dr.Selim Alan” dedirtiyor.

Haydi dairedeki bürokratlar ilk günlerdir bir şey deyip de yerimizden olmayalım diye korktu,çekindi diyelim.Eh sizin parti akıllı,başlı,cesaretli bir adam yok mu?

Bir bak, demiyorlar mı etrafında onca milletvekili var, mühendis, onca belediye başkanı var, farklı meslek gruplarından hiç biri halkın verdiği “Belediye Başkanlığı”ünvanının önüne arkasına bir takı takıyor mu?

Devlette de çürüme böyle başlıyor.Bürokrat korkudan, hatta sorulduğunda, “Yok başkanım bunda ne var iyi de oluyor”, “Yok başkanım istediğiniz gibi kullanabilirsiniz yasal bir engel yok”vb diyerek aslında biatçı,kafa sallayan,tamam efendimci bir yapı insanı insanlıktan,kişiyi iyilikten kötülüğe,devlet işlerini de hukuktan,yasadan,etik kurallardan uzaklaştırarak tek adamcılığa,diktatörlüğe kadar götürüyor.

Gelin, Sayın Selim Alan, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoglu gibi olun. Şuanda Maçoğlu’nun mesleğini kimse ne olduğunu, hangi okuldan diploma aldığıyla ilgilenmiyor, bilmiyor. Ama Türkiye’de herkes TKP’li Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu’nu tanıyor.Nereden mi? Bir halkına karşı duyduğu sevgi ve saygıdan,halkına karşı verdiği sözlerin yeri getirdiği görevlerden ve yarattığı değerlerden.

Gelin Sayın Selim Alan Dr.’luğunuzu yeni aldığınız halkın mazbatasının önüne koymayın ve Dr.ibarasini kaldırın.

“Görmemişin oğlu olmuş…………”

Benden söylemesi

 

CHP İlk mecliste döküldü

Zonguldak Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı.Bende meclisi başından sonuna izledim.İzlemekle kalmadım.Elmas TV’nin canlı yayınında Genele Yayın Yönetmeni Atilla Öksüz ve Tempo Gazetesi’nden Seyfi Poyraz ile birliktede yorumlarla katkı yaptık.

İlk toplantıda Komisyon üyelikleri seçimin yanında geçmiş dönemin faaliyet ,denetim raporlarının oylanması sırasında CHP Grubu ilk kırılmayı yaşadı.CHP Grubu geçmiş dönemde AKP’li komisyon üyelerinin de oy birliği ile onayladığı Denetleme raporunu oy birliği ile meclisten geçerken, aynı döneme ait Faaliyet raporu AKP’li ,MHP’li Meclis üyeleri “Hayır” Oy’u veriken CHP’li Meclis üyeleri ikiye bölündü.Oylama sırasında daha çok Şenol Şenol’a bağlı ekip oylamada dışarı çıkarak oylamaya katılmayarak CHP Grubunda da ilk çatlağı vermiş oldular.

Bu konuda Meclis Üyesi arkadaşlarımın Parti Politikası,disiplini yerine kişisel ve duygularla hareket ettiğini görmüş olduk.Konuyla ilgili olarak CHP İl Başkanı Hakkı Güney’in bu konudaki uyarısı önemli.Güney, “Belediye Meclis toplantısı öncesi ilçe başkanımızın nezaretinde tekrar bir grup toplantısı yapıldı. Bu grup kararı önceden alınmıştı, tekrar son bir nokta konulacaktı. Burada 5 arkadaşlarımız ferdi hareket etmiştir, diğer arkadaşlarımız grup kararına uymuşlardır. Şimdi biz şunu söyleyebiliriz; Cumhuriyet Halk Partisi kimliğimize, kurumumuza bu noktada  zarar verdirmeyiz. Bu kurumsal kimliğe herkes saygılı olmak mecburiyetinde”dedi

Evet İl Başkanı Mesajı önemli ama önümüzdeki sürede bu konuda nasıl bir tutum sergilenir,parti kararlarına uymazlarsa ne olur hep birlikte göreceğiz..

Sayın Müdürümün bir el atması lazım

Kentte trafik sorunu aldı başını gidiyor.Özellikle Fevkani köprüsüne Valilik yönünden gelirken, Dolmuş İndirme noktasında sürekli araçlar park ettiğinden Münibüsler yolda indirim yaparak trafiği aksatıyor.Yine aynı yönde köprüye yaklaştığımızda haydi sağlı-sollu araç parkı vardı.Uzun süredir dikkat ediyorum çift sağlı,çift sollu araçlar park ediyor.Etrafta tek bir trafik polisi yok.Sayın müdürüm sende aynı taraftan geliyorsundur.Denk gelmiyor mu nedir bir el atman lazım.Ayşe teyze duyarsa gönlü kırılır vallahi…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: