Uzun; “Mehter marşı ile geldiler, İzmir Marşı ile gittiler”

Belediye Başkan Vekili Uzun; “Bizim aslında reddettiğimiz suyun indirimi değil, önergenin veriliş şekli ve içeriğiydi. Suyun hem kalitesinin arttırılması hem de fiyatların vatandaşımızın lehine revize edilmesi noktasında belediyemizin duruşu zaten ilk günden beri hem seçim vaadi olarak bugünde hizmet vaadi olarak gündemimizde çalışmalara devam ediyoruz”

Zonguldak Belediye Başkan Vekili Murat Uzun, dün mecliste yaşanan kavgalar ve sonrasında CHP Gurup Başkan Vekili Atınç Kayınova’nın yaptığı eleştirel açıklamalarla ilgili olarak Pusula Gazetesinden Öznur Güneş’in sorularına yanıt verdi.

Meclis toplantısı sonrasında tartışmanın asıl nedeninin Önerge veriliş şekli ve içeriğiydi diyen Başkan Vekili Murat Uzun açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Bizim aslında reddettiğimiz suyun indirimi değil, önergenin veriliş şekli ve içeriğiydi. Suyun hem kalitesinin arttırılması hem de fiyatların vatandaşımızın lehine revize edilmesi noktasında belediyemizin duruşu zaten ilk günden beri hem seçim vaadi olarak bugünde hizmet vaadi olarak gündemimizde çalışmalara devam ediyoruz. Ancak belediye de kayıp kaçak oranı çok yüksek. Biz seçim döneminde de bunu dile getirmiştik. Bu kayıp kaçak oranında her birim elde ettiğimiz başarı hem belediyenin gelirini arttıracak ve o geliri biz halkımızın yararına yansıtarak, belediye indirim yaparken kara geçmiş olacak. Doğru olan adımlar bunlar. CHP bize direkt olarak yüzde 40’lık bir indirim yapmamızı emretti. Biz kimsenin emir eri değiliz. Bu konuların istişare ile yapılması konusunda biz her konuyu onlarla paylaşıyoruz. Onları dışlamıyoruz. Bunu dün de dile getirmiştik. Dün CHP bize bir emir vermek istedi. Ama mehter marşı ile geldiler, İzmir Marşı ile gittiler diyebiliriz.”

“Komisyona gönderilecek. Belediyemizi 31 Mart sabahı halkımız bize teslim ettikten sonra belediyenin ihtiyaçlarına hem insan kaynakları bakımından hem fiziki ihtiyaçlarına bizde dokunmaya çalışıyoruz. Bakıyoruz. Bu doğrultuda oluşan ihtiyaçları, gidermeye gayret ediyoruz. CHP, Secaattin Gonca döneminden sonra Zonguldak Belediyesi’ne yaklaşık 500 kişi almış vaziyette. Çok ciddi bir personel alımı söz konusu. Ve maalesef belediyenin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman noktasında ise son derecede yetersiz kalınmıştır. Doğru adımlar atılamamıştır. Doğru planlamalar yapılamamıştır. Şimdi biz gerek mali işler ile ilgili, gerek diğer mali hizmetler noktasında ihtiyaçların giderilmesi. Bu noktada duyduğumuz eksiklerin giderilmesi  personel ihtiyacımızı gidermeye çalışıyoruz. Burada da tartışma konusu olan ekonomist konusunda ziyade, kendi dünyalarında buraya gelecek olan kişini kimliği ile alakalı olarak düşünüyorum.  Ben şöyle bakıyorum. Bir başkan, yönetici çalışacağı ekibi kendisi belirler. Bunu birlerinin tartışması, biz bugüne kadar CHP’ye niye şu kişiyi işe aldınız diye sorduk mu. Sormadık. Göreve geldikten sonra da sormadık. O gün onlar öyle taktir etmiş. Bugünde başkanımızı böyle takdir ediyor diyebiliriz.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: