Rekortmen Kemal Kılıç herkesi kan vermeye çağırdı

Yıllardır gönüllü olarak kan bağışı yapan Zonguldak’ın tanınan esnaflarından Kemal Kılıç her ilin plakasına uygun olarak kan veriyor.61 Trabzon Plakası sırasının geldiğini önümüzdeki günlerde 61.Kan bağışını yapacağını dile getiren Kemal Kılıç Susma’ya verdiği demeçte ,bunun sırrının ne olduğunu bakın nasıl açıkladı, “61. Kanı vereceğiz bunun sırrı kan vermeyi çok seviyorum .Üç aydan üç aya düzenli bir şekilde kan bağışlıyorum. Şimdi nasip olursa 61. kanımızı vereceğiz. İnşallah ömrümün yettiği sürece 81′ i tamamlamayı düşünüyorum.Temennimiz bu, bütün herkesi de kan vermek için Kızılayın kan merkezine, kan şubelerine davet ediyorum .

“Ambulans sesi duyduğumuzda Kan merkezine kan verelim”

Kızılayın benim için ayrı bir önemi var. Düzenli bir şekilde kanı vermediğim zaman huzursuz oluyorum. Bir çok arkadaşım guinness rekorlar kitabına girersin diyorlar. Herkesin bir ambulans sesi duyduğunda Kızılaya gidip kan vermeleri lazım .Aynı zamanda da 14 haziran Kızılay gönüllüler haftasıydı dileriz ki bir daha ki 14 haziranda Kızılayın kan gönüllülerine herkesi beklerim.

Kan verdiğiniz zaman o şehrin insanı size geri dönüş yapıp teşekkür ediyor mu ?

“Çok güzel bir konuya değindiniz. Sivas’a vermiştik rahmetli Muhsin başkana, mekânı cennet olsun. Sivas ilimiz 56 plakasından Büyük Birlik Genel Başkan yardımcısından tutunda, Sivaslılar derneği, İstanbuldan, Ereğliden çok aradılar.Bir çok Sivas’lı buraya gelip abi birer hatıra resim çektirelim dediler.  Bu güzel bir şey biz Kızılayın 24 saat hiç durmadan görev yapan bir kurumun olduğunu, hiç kimsenin de Kızılayın kapısından boş dönmeyeceğini herkese defalarca söyledik. Bu arada Susma gazetesine teşekkür ediyorum ve sizin aracılığınızla herkesin geçmiş babalar gününü kutluyorum”dedi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: