Bozkurt; “Hiçbir şey halktan gizli yapılmayacak”

Zonguldak İli Devrek İlçe Belediye Başkanı Çetin Bozkurt aylık belediye meclis toplantısını, Devrek Belediyesi Aile Çay Bahçesi’nde, vatandaşın katılımı ile gerçekleştirdi.

Saat 14.00’da başlayan Temmuz ayı belediye meclisi toplantısı için toplantı öncesi Belediye hoparlörlerinden ve sosyal medya hesaplarından vatandaşlara çağrı yapan Bozkurt ve ekibi, saydam ve katılımcı bir belediye anlayışını gerçekleştirmek için attıkları bu adımın daha sonra daha geniş çerçevede gerçekleştirilecek toplantıların ilk parçası olduğunu belirtti.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği toplantıda, Devrekliler bizzat kendi sorunlarını belediye meclisine taşırken, görüşülen konularla ilgili de fikir beyan ettiler.

Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt; “Hiçbir şey halktan gizli yapılmayacak, her şey halkımızın isteği ve görüşüyle halka açık şekilde uygulanacak, yapılacak demiştik. Belediye meclisini el kaldırılıp, el indirilen ve bundan sadece belirli bir kesimin haberi olduğu yapı olmaktan çıkarttık, Türkiye de bir ilki gerçekleştirip halka açtık.

Şimdi tekrar bir ilki gerçekleştirerek toplantıyı halkın önüne, halkı toplantının içine sokuyoruz. Devrek halkı bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıya katılıp, hem meclisimizi onurlandırdı hem de kendi fikirlerini bizzat paylaşarak doğrudan demokrasinin bir deneyimini oluşturdu. Toplantımıza katkı sunan tüm kıymetli Devreklilere teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: