Fevkani Köprüsü de olmasa ne konuşacağız?

31 Mart seçimleri bitti.Sizce toplumda bir terslik yok mu?

Ben Gazeteci olarak, takip ettiğim kadarıyla kentin son 10 yılı ve özellikle de yerel seçimlere bir yıl kala sosyal medya, facebook, twitter dana sürekli, kentin bozuk yolları,kaldırımları,limanın pisliği,dereye aka kirli sular,derelerin insan boyun geçen ağaca dönüşmüş bitki ile kapanmış halleri,denizlerin kirliliği, her gün yok Kapuz Plajına, Uzunkum ,Karakum’a akan lağımlar (Özellikle deniz mevsiminde) toplanmayan çöpler,yapılmayan yürünmez halde olan merdivenler.Kaçak yapılan,kaldırım işgalleri,saymakla bitmeyen belediyenin hizmetleri bıçak keser gibi bir anda kesildi.

Adına sosyal medya trolleri son bir yılda yukarıdaki konularda günde en az beş-on defa resim ve yazı paylaşırdı.

Siyasi partilerin il ilçe başkanlarının açıklamalarını katmıyorum.

Şimdi 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından neredeyse 4 ay geçiyor yerel yönetimlerle ilgili en küçük bir haber,yorum,resim paylaşılmıyor.Bunda bir terslik yok mu sizce.

Sosyal medya üzerinden yapılan bu CHP Belediyelerine yönelik kara propaganda bugün bir anda kesildi, her şey sütliman oldu.

Ya o gün yazılanlar gerçek değildi, yada bugün yazmayanlar gerçekleri söylemekten korkuyorlar.

Çünkü yukarı da saydığım sorunlar bitti mi? Hayır O zaman neden bugün kimse kentteki bu durumdan memnun muş gibi davranıyor.?

İşin diğer tersliği o dönem sosyal medya üzerinden yerel yönetimlere yönelik eleştiri yapanların içinde CHP tabanından da önemli sayıda şikayet vardı.Gerek Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e gerekse Belediye yönetimine yönelik bugün muhalefete düşen CHP’den de hiç bir tepki yok.Yani onlarda anlaşılan bu durumdan ya memnun yada yazmaya,eksikleri gün ışığına çıkaramaya cesaret edemiyorlar.

Uzun süredir CHP Merkez İlçe Başkanı yada İl Başkanlığından kentteki kötü giden hizmete yönelik bir değerlendirme, açıklama duydunuz mu?

Onların da bu görevini Milletvekilleri üstlenmiş durumda Milletvekilleri daha çok parlemanto üzerinden yasa teklifleri, önergelerle konuları gündeme taşıyorlar.

Evet ne güzel bir kentteyiz değil mi? Denizlerimiz,plajlarımız pırıl pırıl,çöplerimiz alıyor,kaldırımlarda işgaller kalktı.Derlerimiz temizlendi.Artık derelere oradan da limana lağım akması durdu.Yollarımız, toz topraktan kurtuldu.Yürünemez halde olan kaldırımlar yenişsi yapıldı,bisiklet yollarından,engellilerin yürüyeceği yollara kadar her şey yeniden düzenlendi.

Teşekkürler Zonguldak.

 

Ömer Selim Alan Fevkani ile ilgili niyetini açıkladı

 

Zonguldak’ta en çok konuşulan, hatta haberciler için haber kalmadığında ilk sorulacak ve tartışılacak konuların başında Fevkani köprüsü geliyor.

Klasik bir şey yani

Tıpkı kendisi gibi konu sürekli eskiyor.Tıpkı demir çalışmasa pas tutar misali, gerek fiziki yapısı gereği demir konstrüksiyon olması gereği yerinde durdukça her ne kadar paslansa da bir anlamda çalıştıkça da varlığını,kentteki kimliği ve işgal ettiği yer itibariyle sürekli canlı.

Kent gündeminin den düşmüyor.

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan Fevkani Köprüsü ile ilgili olarak seçim öncesi net bir şey söylememişti.Seçilirsem taraflarla yan yana gelirim ona göre karar veririm(mealen yazıyorum) demişti.

Geçtiğimiz günlerde basındaki arkadaşlarımızın sorusu üzerine; “Köprü altı esnafımızla sürekli konuşuyoruz. Yine görüşeceğiz. Yine istişare edeceğiz. Zonguldak’ımızın önünün açılması için. Köprü altı esnafının da mağdur edilmeden, sorunu çözmemiz lazım. Çünkü biz bunun sözünü verdik.”dedi

Yani Belediye Başkanı seçim öncesi durumdan başka bir düşünce durumuna evrilmiş.FEVKANİ KÖPRÜSÜ şehrin önünü tıkıyor demek istiyor.

Başka ne diyor, “Orada bütün arkadaşlarımız işgalci konumunda. Yıllardır ticaret yapıyorlar. Köprünün de durumu malum. Bize gelen vatandaşların çoğu şehrin genişleyeceği, Zonguldak’ın önünün açılacağı fikrinde. Biz daha uygun bir alana arkadaşlarımızı taşıyarak isteyenleri yer sahibi yaparak, tapularını vererek. Kimse mağdur edilmeden bu Fevkani Köprüsü olayını da halledeceğiz.”

Şimdi gelelim nasıl halledeceğine

Arkanıza yaslanın ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın bu Fevkani Köprüsünü halledeceğini bir hayal edin.

İşin açıkçası ben edemiyorum.

Fevkani köprüsünün oradan kalkması,yada başka bir durumda değerlendirmek ( oda ayrı bir düşünce işi) Ama Selim Alan’ın düşüncesi daha çok kökten çözüm istiyor,kent kültürünü ortadan kaldırıp atacak ve kentin herhangi bir noktasına yeni bir AVM yapacak ve kente oradaki esnaflar adına hizmet edecek.

Edecek diyorum bununda gerçekleşeceğine ben şahsen inanmıyorum. O nedenle köprü altındaki esnaf arkadaşlar haybeye tedirgin olup, dükkanları ellerinden çıkarmasınlar.Bu her dönem olur.Bu dönemde diğerlerinden farkı yok.Rahat olun.

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: